İlk Telefonunuz ve Hattınız Neydi ?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Nette nostalji yapayım derken eski telefonum aklıma geldi :)

Gelin hep beraber nostalji yapalım bakalım forumumuzdaki arkadaşlar ne kullanmış :)

--
Sene 2000 Lise 1 e gidiyordum sanırım
İlk Telefonum buydu
Motorola-cd930-01.jpg

Motorola CD 930
* 3 dk ses kayıt özelliği
* Titreşimi vardı.( o dönemlerde en büyük özellik :) )
* 4 satır mesaj okuma ekranı.
başka özelliklerini hatırlamıyorum. Star gazetesinden 39 kupona gazeteden almıştık :)

İlk Hattımda
Pratik-hat-5-TL.jpg

Parça Kontör atmak nerde :) bakkal bakkal pratik hat ara. üstünde 5 tl yazardı ama satışı nedense 6 yada 6,5 lira olurdu.

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Nokia 8800 Turkcell Hazırkart :)

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
1995 yılında ilk telefonum Türkcell hatlı Ericsson 337 idi. 1200 dolar :)Aynı anda şirketin verdiği çağrı cihazıda (yeni nesil bilmez) belimizde takılı uzaylı gibi geziyorduk :) Telefon ne oldu hatırlamıyorum ama hattı ben 2001 yılında avea ya geçince babama vermiştim, hala o kullanıyor.
Sonralarda bir motorola telefon aldım modelini hatırlamıyorum sim kartı kırmadan o kocaman kart komple giriyordu içine :) O dönemler Turkcell'den Telsimi aramak herkesin harcı değildi ağır faturalar gelirdi.şimdi ayağa düştü her şey .. Yaşlandık mı ne ..

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
1995 yılında ilk telefonum Türkcell hatlı Ericsson 337 idi. 1200 dolar :)Aynı anda şirketin verdiği çağrı cihazıda (yeni nesil bilmez) belimizde takılı uzaylı gibi geziyorduk :) Telefon ne oldu hatırlamıyorum ama hattı ben 2001 yılında avea ya geçince babama vermiştim, hala o kullanıyor.
Sonralarda bir motorola telefon aldım modelini hatırlamıyorum sim kartı kırmadan o kocaman kart komple giriyordu içine :) O dönemler Turkcell'den Telsimi aramak herkesin harcı değildi ağır faturalar gelirdi.şimdi ayağa düştü her şey .. Yaşlandık mı ne ..
Abi yaşlanmak değilde teknoloji çabuk ilerliyo diyelim :)

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu

Motorolanin ilk modellerindendi o hatirliyorum komple kart takiliyodu altindan :)

Hatta ilk zamanlarda herkezde kemere takma modasi vardi telefonlari.

Ne gunlerdi...
Telsim aria aycell bi turkcell degismedi.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Motorolanin ilk modellerindendi o hatirliyorum komple kart takiliyodu altindan :)

Hatta ilk zamanlarda herkezde kemere takma modasi vardi telefonlari.

Ne gunlerdi...
Telsim aria aycell bi turkcell degismedi.

​Evet evet deri kılıfla kemere takardık :D Ben şimdiki hattımı aldığımda aycelldi bak sen söyleyince hatırladım :)

Rangoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk telefonum Nokia 3100 en sevdiğim özelliği karanlık ortamlarda kasa yanındaki kısımlarının fosforlu olmasıydı. Gece parlıyordu :)

nokia3100.gif

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizin telefonlar hiçteyse sağlam telefonmuş :D uzun ömürlü bnm ilk telefonum orite t808 di ve garantisi bittikten 2-4 gün sonra bozuldu çöpe attım :D hattımda turkcell oldu sonra avea da kaldım. tv özelliği sayesinde sınıfta arkadaşlarla televizyon izlerdik :D internetede girmezdi. şimdikiler kapasitif elin hissiyle çalışıyor bu bildiğiniz hakiki dokunmatikti :D dokunmak şarttı ekran 0,1 mm içeri göçerek işlem yapardı herkesin yılı başka tabi :D ama eve ilk giren telefon annemin babamın kullandığı da motorola idi antenli o duruyor. 2. ci yine annemin ve oyun oynamak için çok gizlice kullandım siemens e55 di ikisinide türkiye gazetesi ile kuponla almışlardı çok büyük bir heyecandı :)

letus-cep-telefonu-881338.jpg

rlar%C4%B1n%C4%B1n-ilk-cep-telefonlar%C4%B1_352222.jpg

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
nokia2110.jpg

İlk telefonum Nokia idi. Alım satım müdürlüğü yaparken şirket tarafından verilmiş ve hattı Türkcell'di. Ayrıca çağrı cihazı gece baş ucumuzda gündüz kemerimizde takılı olurdu. Ya ya, sene 1993 ya ya.12 3