İmmobilizer'a o kadar güvenme.. :)

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
forumlarda dolaşırken bir yazı okudum sizlerle paylaşmak istedim...

Otomobilin motorunu kilitleyen 'immobilizer' teknolojisinin nasıl aşıldığını, oto hırsızı 'İmmobilizer Müslüm' anlattı...

Oto hırsızları, immobilizerleri (elektronik motor kilidi) 2.5 dakikada etkisiz hale getirip 'çalınması imkânsız' denilen son model otomobilleri kolaylıkla çalıyor.
İstanbul'da son 6 ayda yaklaşık 7000 otomobil çalındı. Bunların arasında lüks otomobillerin bulunması, sürücüler kadar otomobil üreticilerini de şaşırttı.
Polisin bugüne kadar bu tip hırsızlık olaylarıyla ilgili çökerttiği çetelerin başında da Müslüm Yılmaz adlı sabıkalı oto hırsızı geliyor.
Motor kilidi olan otomobil çaldığı için 'İmmobilizer Müslüm' lakabıyla tanınan Yılmaz, polisteki ifadesinde hırsızlığın inceliklerini şöyle anlattı: "Hırsızlık için 3 adet immobilizer beyni gerekiyor. Fiyatları hurdacılarda 200 - 300 milyon, yedek parçacılarda ise 15 milyon liraya kadar çıkıyor. Biz bu beyinleri yedek parça satıcılarında kolayca buluyoruz. İlk olarak otomobilin bagajını açıyorum. Buradan arka koltuğu eğerek otomobile giriyorum. Ön panelde bulunan orjinal 3 beyni çıkarıp yerine yanımızda getirdiğimiz beyinleri takıyorum. Böylece elektronik kilit devre dışı kalıyor. Daha sonra varsa beyinlere uygun bir anahtarla veya düz kontak yaparak otomobili çalıştırıyorum. Bunlar 2.5 - 3 dakika sürüyor. Otomobil üreticileri tekniklerini geliştirdikçe, biz de yeni yöntem geliştiriyoruz."

honda forum turkiyede bir üyeden alıntıdır..

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Kasko sigortası yoksa işin zor bu devirde...

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi Turkler yapar ya :D Kubilay abi sen bilirsin cincini . orda bi tane 2013 bmw 3 kasa cikardilar bi kere haberlerde izledim kadinin altinda ayakkabi yok birakin o bizim arabamiz diyor :D

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi Turkler yapar ya :D Kubilay abi sen bilirsin cincini . orda bi tane 2013 bmw 3 kasa cikardilar bi kere haberlerde izledim kadinin altinda ayakkabi yok birakin o bizim arabamiz diyor :D

Başkentte yaşayıpta bilmemek ayıp olur hehe

Haklısın oralarda bunlar devamlı var bazen geçiyorum o semtten inanın Kırathanelerin önü evlerin önü heryer lüx araç bakın lüx araçlar var kimbilir nasıl aldılar gerçi bellidir nasıl aldıkları da birincisi Uyuşturucu ikincisi Hırsızlık bunlar onların kanında var..

Iconcanımın R-Nav Sisteminden Tapatalk 4 İle Gönderildi.

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fena abi yav Turklerden korkacaksin hersey beklenir :D gecen bizim haskoydeki evde komurluklere girmisler ust kattakinin tursulari calmislar hahahah :D

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fena abi yav Turklerden korkacaksin hersey beklenir :D gecen bizim haskoydeki evde komurluklere girmisler ust kattakinin tursulari calmislar hahahah :D

Yahuu bizimde kömürlüğe girdiler şofben büyük tüp herşeyi çalmışlar vayy namussuzlar

Iconcanımın R-Nav Sisteminden Tapatalk 4 İle Gönderildi.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
immilozer müslüm:) adam lakabıyla anılır olmuş.
eee herkes biliyor, niye zamanında tutuklamıyormuş, sorguya çekmiyorsun.