iphone 4S mi - Lumia 920'mi ?

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ios hic kullanmamissiniz heralde ?

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iphone alıcaksan 5 alıcaksın abi 4 devri kapandı artık herkez satıp 5 alma derdinde , ben olsam 920 alırım güncel cihaz cünki w8 zamanı geldiğinde çok güzel oturur bnce :)

İphone 4 kullanıyorum çokta memnunum asla satıp 5 almam arada o kadar değicek farklar yok :) iphone 4 devri kapanırmı hocam 3gs bile hala satılırken ;)

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iphone....

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla 4S kullanırken bi tane arkadasım gitti 5 aldı .. 1cm uzun diye o kadar para vermem cunku o kadar parayı hakedecek bi ekstrası yok :D Lumiayı merak ediyodum artık etmiyorum ... 4 VEya 4S işimi görür.. Sagolun varolun

ReD

Akın E., T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sony xperia Z tavsiyedir :D

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Android candır

HTC One X ile TT2 den...

ReD

Akın E., T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
one x de candır abi

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
4s abi fazla soze gerek yok iosla kiyaslanabilecek bi isletim sistemi ve a5 le kiyaslanacak islemci cikmadi daha

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben hepsini ve önerileri kullanmış bu işlere meraklı birisi olarak yorumumu yapayım. Bluetooth ya da dahili depolama gibi özellikleri kullanmıyorsan ki iphone kullanmışsın zaten lumia dan uzak dur derim. Güvenlik açıkları vs hepsi bir yana cihazda sıfat yok maalesef. Tasarım ele oturması çok kötü. Benim en çok soğuduğum özelliği belki komik gelecek ama duvar kağıdı olmaması. Yani masa üstü çeşitli simgelerle dolu. Ekranı sola çekince de simgelerin liste hali geliyor. Kişiselleştirme olayı yok gibi varsa da karışıklıktan ben bulamadım. Midem bulandı bırakıverdim elimden. Zaten forumlara filan bakarsan ortalık win8 li 2. el telefon dolu.

Iphone 4s mi 5 mi dersen ben kesinlikle 4s derim. 5 in işlemcisi hızlı evet ama kullanıcı olarak bu hızı max %10 oranında gündelik kullanımda hissedebiliyorsun. En basiti kamerayı açarken mili saniye hızlarla 5 daha hızlı açıyor. İnternet bağlantısında da keza öyle milisaniyelerle hızlı. Lakin iphone u iphone yapan tasarımı duruşu vip hissi maalesef 5 te yok. Dandik bir kasa aluminyum darbelere dirhem dayanıklılığı olmayan bir kasa ve en kötüsü kısmende plastik ve çok çabuk çizilebilen arka kısım. Ayrıca ekranı enine aynı boyuna uzatmaları görüntü olarak 4s in yanında tipsiz durmasına sebep oluyor. Cihazın tekk artısı hafif olması. Ancak 4s öyle değil. Bazı donanımlarda 5 e göre kağıt üstünde! zayıf olabilir lakin duruşu tasarımı ele aldığında verdiği o kalite hissi tartışılmaz. Önü arkası cam çelik gövde vs kullandın biliyorsun zaten. İnsanlarımızın %80 i iphone u layıkıyla kullanmıyor. Yani ciğerini çıkarmıyor. Hard bir kullanıcı değilsen 5 in hiçbir artısı olmayacaktır. Zaten ciddi paralar ödediğin telefonu kollamak için extra tribe gireceksin ki değmez. Sıfır fiyatları arasında 250 TL oynaması zaten anlatmak istediğimi yeterince açıklıyor.

Birde arkadaşlar, ben 5 kullanıyorum şöyle düştü böyle oldu yan yattı bişe olmadı diye bana lütfen gelmeyin iddia üzerine (Çok kallavi bir iddiaydı) kendi 4s imle arkadaşımın sıfır 5 ini aynı yükseklikten tek elden yere bıraktık. İphone 4s imin gövdesinde toplu iğne ucu kadar bir iz oluşurken 5 in aluminyum gövdesi bariz şekilde ezildi üstüne birde bebek tırnağı kadar bir yerinden boyasını attı. Siyah (ona siyah demeye de bin şahit lazım) iphone 5 satanların pek çoğunun cihazındaki ufak çiziklerin tamamı kasadadır. İlla sırf adına yeni olmasına sebep 5 alacaksan da kesinlikle siyah alma. Beyazda boya atıyor ama siyah gibi ben burdayım demiyor bir yere kadar.

Son düzenleme: