(!) İşaretinin Anlamı?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Kaputu aç Fren Hidrolik seviyesini kontrol et. Allah korusun fren pedalın yolda giderken bastığın anda birden dibe inebilir.

Eğer hidrolik seviyesi normalse El freni müşürü arıza yapmış olabilir.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
El freni 1 tık çekili kalsa araç gider lakin uyarı lambası yanar ve uyarı sesi verir...

noname

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizim araçlarda el freni çok hassas tam aşağıda diyorsun ama 1 çıt yukarıda kalıyor farketmiyorsun .uyarı seside emniyet kemeri sesiyle karışınca farketmeden gidiyor öyle .

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle El freni

Stiff

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese teşekkür ederim, ciddiye alıp cevap yazmışsınız :) Şu konuyu açtım, el freninden olduğunu anladıktan sonra içim rahatlamıştı. Valla konu da açtım diye foruma girmeye utandım :D Tabi aracı daha yeni almıştım, hâla anlamını bilmediğim işaretler var. Konu açmadan önce araştırmıştım aslında, baskı balata ve frenlerle alakalı olabileceğini okuyunca panik oldum biraz. Teşekkür ederim.

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Herkese teşekkür ederim, ciddiye alıp cevap yazmışsınız :) Şu konuyu açtım, el freninden olduğunu anladıktan sonra içim rahatlamıştı. Valla konu da açtım diye foruma girmeye utandım :D Tabi aracı daha yeni almıştım, hâla anlamını bilmediğim işaretler var. Konu açmadan önce araştırmıştım aslında, baskı balata ve frenlerle alakalı olabileceğini okuyunca panik oldum biraz. Teşekkür ederim.

Sora sora öğreneceğiz tabi burda utancak bişey yok : hepimiz birbirimize yardım için buradayız forumda aktif kalman dileğimle :)