İşin içinden çıkamadım...

tUGRULL

Tuğrul ÖZTÜRK , f(7)R Coupe,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada rolanti walfi başka bi f7r motor coupeden alıp takıp denemiştim hani aklımda kalmasın diye sorun aynıydı,keşke öyle bi imkanın warsa bi rica et 2 dk.da söküp takıp denersen kendi aracında gene aklında soru işareti bırakmamış olursun..senin valfide öteki araca takılınca anlaşılır sorun awrmı yokmu valfdenmi oluyo.. tabi bu valf değişiminde hemen tak dene olmaz..araç en az 1 gün falan kullanmak gerek bu parcalar beyine sinyal gönderiyo falan araçla uyum adaptasyon süresi war lanet şeyler yani..106dan çok iyi biliyom öff ne uğraştım..hatta f7rda değiştirdim ilk taktım o aksam hah dedim düzeldi ama ertesi gün gene sorun aynıydı ... aracımı yakcam etcem deme aga olan şeyler aynı bende böyle kafayı yedim çok iyi anlıyom seni o yüzden yazıyom uzun uzun icimden geldi sorunlar çözülmek icin sadece mantıklı sakin davran her ustaya kurcalatma her kafadan farklı ses cıkar arabana b.k atanlar olur vb. vs. hiç takma f7r efsane bi makina keyifli bi makina degerini bilen kullanan bilir.ne zmn 1.6 bi arabaya binsem kendi aracıma bindigimde resmen dua ediyom altımdaki performanstan ve keyiften dolayı.... heeea baska 2.0 herhangi araçlarda yalan _ f7r_ :D ;)

sulexman

Naim SÜLEYMAN ŞENSOY
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tUGRULL hocam araç hiç stop etmedi bu sorundan dolayi ve ayni sorunu benzindede yapiyo. Motoru dagittik dün resmen enjektörler haric kontrol etmedigimiz yer kalmadi tek bir çözüm kaldi oda valf..is dolayisiyla Van da oldugumdan bi f7r bulma şansım yok gibi :) rolanti valfini yerine taksam marşa bassam araba normal çalışsa bende rahat bi uyku uyusam :) bütün sonuçları yazarim insallah iyi sonuclar.. yoksa satilik ilanini görürsün burda ;)

Son düzenleme:

sulexman

Naim SÜLEYMAN ŞENSOY
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cantekin67 rolanti valfinin bas kismindaki parlak yani sensor kismini söküp elimizle ayarlayip sabit tutunca duzeliyo ama sensör kismini geri takar takmaz rolanti yukseliyo..

sulexman

Naim SÜLEYMAN ŞENSOY
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakarim satarim diyorum ama ben arbama aşık bi adamim :) kimse kolay kolay sattiramaz civcivimi bana :) inşallah çözülecek sorunlar zor veya kolay.. tUGRULL kardes yazdiklarin için tekrar teşekkürler ;)

mmteSn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim çözdüğüm sorunun tıpkısının aynısı [MENTION=13388]sulexman[/MENTION]
Sorun çok sebepli arkadaşların yazdıklarının hepsi doğru ama [MENTION=10989]tUGRULL[/MENTION] 'unda söylediği gibi sorunun nedeni büyük ihtimalle benzin enjektör oringleri...
Orjinalini arayıp zaman ve para kaybetmeyin derim.. Origcilerde bulursun örneğiyle gidersen..

http://www.renaultfanclub.com/renau...ulubu/57103-f7r-rolanti-problemi-cozuldu.html

Konu tam bu sorunla ilgili ;)

Kolay gelsin..

sulexman

Naim SÜLEYMAN ŞENSOY
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim çözdüğüm sorunun tıpkısının aynısı @sulexman
Sorun çok sebepli arkadaşların yazdıklarının hepsi doğru ama @tUGRULL 'unda söylediği gibi sorunun nedeni büyük ihtimalle benzin enjektör oringleri...
Orjinalini arayıp zaman ve para kaybetmeyin derim.. Origcilerde bulursun örneğiyle gidersen..

http://www.renaultfanclub.com/renau...ulubu/57103-f7r-rolanti-problemi-cozuldu.html

Konu tam bu sorunla ilgili ;)

Kolay gelsin..

Ve sorun bugün çözüldü :eyv önce rolanti valfi değişti biraz toparlandı sonra ustayı inandırana kadar göbeğim çatladı :) abi bizim club var enjektör orinleri dediler yok ya olmaz dedi hadi bi deneyelim dedik kontağı çevirince yüzündeki şaşkınlığı görmeniz lazım dı :) ama Allah a şükür hallettik.. herkese teşekkürler...:bravo

mmteSn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu çözdüğüne sevindim.. :)
Birlikten kuvvet doğar.. :)

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adına sevindim.