Islak zeminde lastik kayması

sivaslı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beyler aracımda 185/65 r14 goodyear vector 5+ 4 mevsim lastik var ıslak zeminde frenleyince müthiş kayıyor alalı 1,5 yıl oldu 14 bin km yol yaptım normalmidir.

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ıslak zeminde bütün lastikler kayar ancak 4 mevsim yerine yaz ve kış lastiklerini ayırmanızda fayda var. 4 mevsim lastikler normal lastiklere göre daha yumuşak hamur tabakasına sahip olduğundan frenleme mesafesi yağmurlu havalarda daha uzun olur.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik üzerinde DOT yazar onun yanında 0411 diye yuvarlak içinde yazı olur.. Bunları iletirsen sevinirim.

sivaslı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik üzerinde DOT yazar onun yanında 0411 diye yuvarlak içinde yazı olur.. Bunları iletirsen sevinirim.
üretim yılımı ?

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
azicik bi yagmur yagar asfaltin uzerine sanki hic islanmamis gibi gorunur , en tehlikeli zemin bence o zemin ben bi defasinda kaza yapmistim da buzdan daha fena kaydi gibi geldi bana frene azcik bastim kaydi gitti durduramamistim o zaman

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tek tık el frenini çektiğimde arkayı sallıyor hemen benim lastiklerde 20bin oldu bence o kadar normal değil

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağmurlu havada yarım saat araba sürdüm . Sonra bir köşe başında el freni denedim ama kaymadı ben de bunu anlamadım . Lastiklerim kıytırık marka ne olduğunuda bilmiyorum . Frenlerimde çok kuvvetli.