İstanbul'da 1.2 120hp edc araç kullanan arkadaş aranıyor!

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, henüz 1500 km'de olan 1.2 turbo edc clio aracımda silkeleme, yığılma ve çok geç gaz tepkisi alma (eco mod hep kapalı) problemleri yaşıyorum. bunun için servise gittim 2 defa. her seferinde aracınız normal, bu araba böyle alışmaya bak dediler. şikayetvar sitesine durumu yazmam sonucunda 2 defa arandım ancak servis kayıtlarına göre aracımın inatla normal olduğunu söylediler. en son nasıl yardımcı olabiliriz diye sordular. aracımın aynısından başka bir araçla test yapmak istediğimi söyledim. hay hay dediler ancak ondan sonra ne aradılar ne sordular(2 hafta geçti). Son olarak iş başa düştü, başlıkta da belirttiğim gibi İstanbulda bu araçtan kullanan siz abilerim ya da kardeşlerimden bir ricam olacak. aracında bu problemleri yaşamayan arkadaşlar, bana özelden yazın lütfen. yanınıza gelip bir karşılaştırma yapmak istiyorum hem araç üstüne de sohbet ederiz. Zira şu an servise gidip bakın ben bu aracın aynısına sahip başka bir arkadaşın aracına bindim bu problemlerin hiçbiri mevcut değildi diyemiyorum. bir kıyas gösteremiyorum. vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 motor aracında aynı şeyleri bende yaşıyorum. Özellikle sabah ilk çalıştırdıktan sonra. Ben alıştım artık takmıyorum:)

meydey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu aracı bir ay kadar kullandım hocam evet ani gaz tepkilerinde gecikiyor ama yığılma silkelenme hiç olmadı

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende manuel almadigima pisman im zaten.

iggem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eco mod açıkken gaz tepkimesi geç oluyor ve vites düşürene kadar araba ani ivmelenmiyor ama silkelemeye hiç denk gelmedim. zaten eco mod kapalı iken gaz tepkimesi de normalleşiyor buna bağlı olarak ta vitesi daha hızlı düşürüyor ve hemen ivmeleniyor.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eco modum sürkli kapalı buna rağmen çok geç gaz tepkisi alıyorum(hadi turbonun pik noktası yukarıda falan derler anlarız) ancak asıl problem şanzımanın geç kalması. belli bir hızda giderken ayağınızı gazdan çektiniz ve biraz yavaşladınız diyelim. aniden hızlanmanız gerekti ardından da(görmedi ve üstünüze kamyon kırdı mesela) işte o anda dipgaz yaptığınızda sıyrılmak için, araç boşa atmış gibi 2 -3 sn. civarında bekliyor ve ardından vites küçülterek gitmeye çalışıyor. buradaki sıkıntı, vites değiştirme süresi de değil aslında. vitesi küçültmeye karar verme süresi (ki aslında bu da vites değiştirme süresine dahildir.) yani kısacası size 0.380 milisaniyede vites değiştirecek diye araba satıyorlar. siz gaza bastıktan 3.8 saniye sonra vites değiştiriyor aracınız. bu durumda, siz kazıklandığınızı ya da en azından aracınızda bir problem olduğunu düşünmez miydiniz.. verdiği sözü tutan bir tek dsg sanzımanlı araçlar mi var orta sınıf araç üreticilerinde? eskiden bende derdim millet ne diye 4 teker 1 motor boş pololara bu parayı veriyor diye.. meğer ne haklılarmış... kimse yoğurdum ekşi demez ben diyorum arkadaş. tomarla para veriyoruz, naz yapıyor gideyimmi gitmeyimmi diye.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
@clio2017 dsg gerçekten çok başarılı. Doğuş oto dsg kullanımı ile ilgili müşterilerine ve servis personeli ne eğitim vermeli . Edc bu konuda çok yol kat etmeli

iggem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2-3 saniye büyük rakamlar.. bu kadar bekleme olması eco mod acıkken bile normal değil..

skrnp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı aractan bende var ozellikle eco mod kapalıyken performansından memnunum.bahsettıgınız sılkeleme yıgılma durumu trafıkte dur kalk yaparken oluyor ıse aracınızı frenle yurutmeyın ,hatta hafıf hafıf gaz verın cunku aracı tam durdurmadan, cok dusuk suratle frenle yuruttugunuzde arac sankı manuel bır aracta yarım debrıyaj ıle yetersız gazla kaldırır gıbı tepkıler verebılır.kullandıkca alısacaksınız.arac normal seyır ederken yanı akan trafıkte sılkeleme vs gıbı seyler yapıyor ıse bır sorun olabılır dıye dusunuyorum.