İşte yerli otomobiilin modeli

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İş tofaşa kaldıysa yandık.Zaten aracın bütün parçalarının türk malı olacağını sanmıyorum...Teknolojide ne kadar geri olduğumuz ortada..Bu aralar askeri araçlarda üretiliyor ülkemizde.Ama bir çok parça dışardan geliyor..
Millet uzayda tur atıyor biz daha aya gidemedik...

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Türksat uydusunu bile fırlatma sistemimiz yok.Yabancı ülkelerden fırlatıyoruz...Hey yavrum hey...

ufuk-tas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapın da utandırın ulen

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dikkatinizi başka bir yere otomobilden satışından farklı bir yere çekiyorum !! japonya başbakanıyla imzalanan anlaşmadaki marmaray dan kalan rakam bu otomotivegidecek ve alt yapı kesinlikle türk mühendisleri değil japon mühendislerinin ve imalat parçalarının çinle yapılan füze anlaşması iptalinde kamufule edilen eskade şeklinde olacağını varsayıyorum. Anlıyacağınız araç türk ama aslında japon ve çin imalatı olacak. Şimdi araça dönersek Benimde haberim olduğu (usta tarafından) aracın albenisi var ama iç kısım kesinlikel yetersiz ilk bakışta araçın ilk 5 yıl içinde sürümünden itibaren servisleri dolup taşacak o kesin ama 5 yılın sonunda aynen apple ve windows gibi yama ve ürün geliştirmeyle kullanıma hazır olacağını ön görüyorum bunun tam karşılığı şu yerli otomobile binmemiz 7. yılın sonunda olacağı kesin.

Murat KARAHAN

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tofaş'mı ? Hahahaha :D

Yandık Desenize, Bu Aracın Üretimi Zor İş Renault Bu Arabayı Özellikle Türkiye'de Sattırmaz Kendi Symbol'ünü Kime Satacak - Dacia'yı Kime Satacak, Günümüzün Kara Düzen Tofaşçıları Altlarında'ki Kuş Serisini Satıp Bunu Almaz. Zaten İnanmıyorum Olsa Bile Bunun %100 Yerli Olacağına Tofaş'a Türk Malı Diyen İnsanlarla Aynı Ortamda Yaşıyoruz Tofaş Kimsenin Değildir Tofaş Bir Aralar Fiat'ın Öz Yavrusuydu Sonra 1970 - 80'li Yıllarda Tofaşın Avrupada Satışı Yasaklanınca Fiat'ta Tofaştan Soğudu, Türklerin Bugüne Kadar Ürettikleri Tek %100 Üretim Araç '' DEVRİMDİR '' Türkiye'de Üretilen Araçlar Türk Malı Oluyor İse Bugün Komple Reno Bizim Reno Fransız Değil Türk Malı o Zaman qw Tofaş Bugün Volvo Kalitesinde Araba Üretse '' Alın 10 Bin TL '' Dese Almam Kapıma Dayansınlar Al Diye Yalvarsınlar Gene Almam Çevremdekilere Aldırmam. Zaten %100 Üretim Bir Araç Olmaz.

drmgedikbas

Mete Gedikbaş
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arabanın maket modelini 2 ay önce bir otelin salonunda inceledim,dışarıdan çok alımlı ve güzel duruyor,iç mekanı bize gösterilen gibiyse satma şansları olmaz...

abi adamların yaptıkları linea ve punto ne kadar kaliteli ve güzel ki bu arabanın içi güzel olsun. bi arkadaşa linea veya punto almaya gidelim dedik 30bin peşin parası vardı arabanın içine bi oturduk şahinden hiçbir farkı yok. sonra gittik %0 faiz kampanyasıyla megane 3 aldık arkadaşa. tofaş üretecekse benim hiç beklentim yok açıkçası yerli otodan

MorphiuM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Denildigi gibi tek türk arabasi devrimdi ama niye yeni devrim olmasin ki? Yillardir disaridan araba almisiz, yüksek vergiler ödemisiz, sürekli ülke disina akitmisiz paralari. birakinda kendi arabamiz olsun artik!! belki yeniyken binilmez, 7 yil sonra binilir ama bizimde bi arabamiz olsun ya:(( motoru baska yerden gelir önce,focusa benzer lineaya benzer, belki hic biseye benzemez ama türk olur ya!! karalamak yerine tesvik etmeliyiz bence. bugün üretilen eksikli olur, yarin aha iyisi, öbür gün daha iyisi derken hizla ilerleriz belki? yillardir montaj ülkesi olarak kullanildik, neden bunlardan biseyler ögrenmis olup kendi arabamizida üretemiyelimki?? takdir etmek, tesvik etmek bukadar zor olmamali bence!!!

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iste_yerli_otomobiilin_modeli13827596140_h1088281.jpg

Erdoğan'ın aradığı Türk malı otomobili TOFAŞ üretecek. Bursa'da 2015'te üretilecek 70 bin yerli aracın, 25 bini dünyaya satılacak

Tofaş
, yarım milyar doları aşan yatırımla yeni otomobil üretecek. Türkmühendislerintasarlayacağı ve patent hakları Tofaş'a ait B sedanaraç, 2015 yılındayollara çıkacak.

Türkotomotiv sektöründen yeni yatırım müjdesi geldi. Türkmühendisler tarafından tasarlanacak ve fikri mülkiyet hakları tamamen ülkemize ait olacak yerli otomobil için düğmeye basıldı.

VİAGGİO
MODELİ OLACAK

Tofaş
, Bursa fabrikasına yapacağı 520 milyon dolar yatırımla yeni bir yerli otomobil daha üretecek. Araç için teşvik başvurusunda bulunmaya hazırlanan şirket, projeye bu yılstartverecek. B sedansınıfında yer alacak aracın üretimine 2015 yılınınikinci yarısında başlanacak.Otomobil 2015'in son çeyreğinde yollara çıkacak. Yerli modelde Çin'de üretilen Viaggiomodelininplatformukullanılacak.

580 bin
adet üretecek

Tofaş
, yeniotomobildenyılda yaklaşık 70 bin adet üretmeyi planlıyor. Yerli otomobilde ağırlık iç pazara verilecek. Yeniaraçtan Türkiye'de yılda 45 bin adetsatılması öngörülüyor. Üretimin üçte biri yani 25 bin adedi de dünya pazarlarına ihraç edilecek. Tofaş, yeniotomobilden 2015-2023yıllarıarasındatoplam 580 bin adet üretmeyi hedefliyor.

İki
projeye 900 milyon $

Albea ve Palio
modellerinin ömrü sona erdikten sonrasadeceLinea ile binekotoda üretim yapan Tofaş, yeniprojeyle bu boşluğu dolduracak. Şirket, yeniotomobilleDoblo, Minicargo (FiatFiorino-Citroen Nemo-Peugeot Bipper) ve Lineamodelleriyle 255 bin adetseviyesinde olan üretimini 300 binlerin üzerine yükseltecek. Bursa tesisiyıllık 400 bin adetlikkapasitesinizorlayacak. Yeni Doblo'yla beraber Tofaş'ın toplam yatırımı 900 milyon doları bulacak.

İkinci yerli
model için Fiat'tan onay bekliyor

Tofaş
CEO'su Kamil Başaran Şubat ayında yaptığı açıklamada, şirketin patent haklarına sahip olacağı ve 2015 yılısonunda piyasaya çıkabilecek biri B sınıfındasedan, diğeri C segmentiolmak üzere 2 yeni yerli model üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı.

Başaran, iki
yeniprojenin nihai onay süreçlerinin Temmuzayında tamamlanmasınıbeklediklerini kaydederek, şunları söylemişti:

Projelerin tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları Tofaş'a ait olacak. Tofaş'ın binekotomobildeLineaile etkin bir oyuncu olarak yoluna devam etmesini istiyoruz. İki binekotomobilintasarım vemodelleme çalışmalarına Ar-Ge merkezimiz başladı. İki modelin üretimiyle binekotomobildeiddiamızı artarak sürdüreceğiz.”

B
sedanmodeldensonra, yeniotomobil için İtalyan ortak Fiat'ın onayıbekleniyor.

Bu
yıl 270 bin araçsatacak

Tofaş
, bu yıl ihracat ve iç pazar dahil toplam 270 bin adetaraçsatımayı hedefliyor. Şirket, 255 bin adetlik üretime ulaşmayı planlarken, bu rakamın 160 bin adetten fazlasını 80'den fazla ülkeye ihraç edecek.

Kaynak : (Vatan)

Eski bir konuyu tekrar canlandırıyorum kusura bakmayın ancak planlanan üretim tarihi olan 2015 senesinin ortasına geldik. Bu proje ile ilgili gelişmeler nedir? Ne aşamada? Bilgisi olan varsa bizimle paylaşabilir mi?

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Bu gün bir yerde okudumda şimdi bulamadım.Birisi bir açıklama yapmıştı bu ay 4 yerli otomobil prototipi tanıtılacak diye..