İzmir de klima komprosörcüsü varmı?

sarman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hımm Merhaba RFC ailesi. Haftaya yazlıktan İzmir'e gideceğim. Klimamın komprosör O ringlerinin (iç) değişmesi lazım. Bildiğiniz komprosörcü varmı?

Detay: Scenic 1 faz 1 2.0lt 8valf, otomatik benzinli ve lpg li. Benden önceki sahibinin uzun süreli kullanmaması sonucu basılan gaz yavaş yavaş kaçıyor. vakum ile yapılan basınç testlerinde çift taraflı sızdırmazlık sağlayan contanın aşınmamış olduğu yönde kapatma yaptığından üç kez üç ayrı klimacının yaptığı testide geçti. İlaçlı gaz bastırdım, komprosör giriş çıkış bağlantılarının olduğu yerden kaçak çıktı. Buradaki O ringler değişti ama sızıntı durmadı. Komprosör devreye giriyor ve sistemde başka kaçak yok. Üç dört gün soğutuyor, sonra bakıyorum borularda hiç basınç kalmamış.

Malesef şu an bulunduğum yerde tamir imkanı yok :)

Hepinize kazasız seyirler dilerim.

sarman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba dostlar. İzmir e kadar sabredemedim ve Edremit te "Körfez soğutma" da işi hallettim. Aynen dediğim gibi komprosör contası epey hırpalanmış çıktı. Çalışmamaktan dolayı kuruyup deforme olmuş. Komprosörün kendisi ise sıfır a yakın temiz çıktı. Nerede ise 156 bin km boyunca hiç kullanılmamış. Bülent usta çok bilgili. Aklınızda olsun. http://korfezsogutma.com/?SyfNmb=3&pt=İLETİŞİM linkinden adres bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yanlız harita yanlış, telefon açmakta fayda var.:eyv