İZMİR // megane 3 klima + hız sabitleme hatası

lapaci95

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar forumda ilk konum.
Kışın aracımla yolda 70-80km/s hızla giderken araçta titreme/tekleme ve arıza lambasının yanmasıyla başladı. İzmirde 2-3 ustaya götürdüm. En son rizeli (galiba öyle diyorlardı adama) dedikleri usta aracın abs beyninin bozulduğunu söyledi. Nakit sıkışıklığı yüzünden yaptıramadım çıkma beyinler için en az 1500 lira takılması için istediği ücretinde yaklaşık 900 1000 lira arası tutacağını söylemişti.

İlk zamanlar araç kendini korumaya alıyor 100ü geçmiyordu. Sonradan kendiliğinden bu sorun çözüldü. Klimada soğuk kısım çalışmıyor.(klima kompresörü aktif olmuyor.) Hız sabitleme- sınırlama v.s. aktif olmuyor. Frenleri kontrol ettirin ve aracı kontrol ettirin diye uyarı veriyor. Göz ucuyla bilgisayar bağlandığında aracımın hiçbir lambasının yanmadığını gördüm (Tabiki aktif kullanıyorum ve lambalarım yanıyor.).Abs beyni bozuldu dediler ama abs çalışıyor. Kafam bu konularda çok karışık bana yardım edebilirseniz sevinirim. Sorun hakkında bilgisi olanlar bilgilerini veya usta önerileri olanlar önerilerini yaparsa çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim

lapaci95

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu hala günceldir her gün kontrol ediyorum. Daha önce yaşamış yada fikri olanlar yardımcı olursa çok sevinirim. :(

blckwolf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Söylediğiniz şeyler ECU sorunu gibi görünüyor. Aracı bilgisayara bağlatıp hangi hataları veriyor baktırmalısınız. Diğer hataları tetikleyen başka bir arıza olabilir.

lapaci95

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Söylediğiniz şeyler ECU sorunu gibi görünüyor. Aracı bilgisayara bağlatıp hangi hataları veriyor baktırmalısınız. Diğer hataları tetikleyen başka bir arıza olabilir.

Cevabınız için çok teşekkürler. İzmir içinde güvenebileceğim ve ilgilenebilecek usta tanıyor musunuz ?