İzmir’de oto elektrik ustası

units

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar
İzmir’de Bornova Atatürk mahallesinde misafirliğe geldim ve yolda kaldım
Derdim bu civara yakın oto elektrikçi tavsiyeniz var mı?
Yol yardım çekici ile direk arabayı götüreyim

Problem ise şu, önceki gece yolda giderken aniden akü lambası yandı söndü yandı söndü. Gündüz kullandım herhangi bir akü arızası vermedi. Dün gece arkadaşa giderken akü lambası yandı. Yolda çektim stop ettim marşa bastım bi kaç defa çalıştı. En son arkadaşın evinin önüne geldim araba kendi stop etti çalışmadı. Bir süre sonra çalıştırdım kendi çalıştı, biraz bekledim, sonra stop ettim marşa bastım almadı, akü sorunu olduğu belli. Takviye ile çalıştırdım farları yaktım stop etti.
Akü şarj olmuyor. Akü eski değildi ama akü bitmiş şarj etmemiş etmiyor da. Normalde İstanbul’da yaşıyorum benzer bir olay yaşadım İstanbul’daki usta akünün şarj olmasında sorun yok kablolarda demişti. Şimdi ise bariz akü şarj olmuyor.
Bir ustaya götüreceğim ama bilmediğim bir yerde kime gideceğimi bilmiyorum

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akü şarj olmuyorsa şarj dinamosunda sıkıntı var demekki. Gittiğin elektrikçi ölçü aletiyle ölçtümü şarj yapıp yapmadığını görür. Akünüde elinde şoklama cihazı varsa sağlam olup olmadığını kontrol edebilir ama anlattığınız arıza niteliği şarj dinamosu

units

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul’daki ustamla konuştum o da kömürü bitmiş olabilir dedi. Artık şu aşamada bi usta bulup teslim olacağız, eğer bir usta tavsiyesi gelmezse

units

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2. Ve 3. Sanayi yakın. Buralardan bilinen tavsiye olursa gideceğim

seymor35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun. Sorun çözülmediyse özelden ulaşırsaniz yardımcı olabilecek bir usta tanıyorum