Jant değişikliği aracın garantisini bozar mı ?

lebron666

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba Clio 4 2020 model joy paket var bende.Şuan 4 yıl garantisi var aracın.Üzerinde 15" jantlar bulunuyor. 16" orjinal icon jant a geçiş yapacağım.Birisinden duydum garantiyi bozabilir diye. Böyle birşey mümkün müdür ?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba Clio 4 2020 model joy paket var bende.Şuan 4 yıl garantisi var aracın.Üzerinde 15" jantlar bulunuyor. 16" orjinal icon jant a geçiş yapacağım.Birisinden duydum garantiyi bozabilir diye. Böyle birşey mümkün müdür ?
Yetkili servis ile görüşmek gerek orjinal ekipman ile orjinal lastik kombinasyonu garantiyi bozmaz diye düşünüyorum

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
millet çok abartıyor ya, olay direk servise ve iyi niyetine sizinle ilişkisine kalmış ama ben bırakın özel aracı garantili tam 4 adet clio 4 şirket aracında:

1) 1 araçta 17 jant attım
2) yetmedi orijinal ölçü dışı 205/50/17 lastik attım
3) konfor sebebiyle 3 adedindede 205/55/16 lastik attım
4) 4 araçın tamamında çok ciddi ses sistemleri kurdum
5) 2 araçta yazılım attırdım
6) krom çıtaları bir araçta kısa süreliğine kırmızı yaptım

hepsindede 3 ayrı lokasyonda servise gittim çeşit çeşit sorun yaşadım birinde bile sorun çıkarmadılarki saydıklarımın arasında abartı olanlar kalemlerde var yazılım gibi ona rağmen.

rahat olun hiçbir şey olmaz

lebron666

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aradım bugün yetkili servisi amortismanda bilyalarda rot başı alt takımda janta bağlı olarak tspit edilen bi arıza çıkarsa kısmende olsa garantiyi bozma durumu var dedi ama %100 demedi sizin dediğiniz gibi iyi niyete ikili ilişkilere kalmış sonuçta benbüyük değişim yapmayacağım kaldıkı fabrikasyon çıkışlı jant lastik taktırcam icon modelinden çıkan birebir , dediğiniz gibi abartıyor millet , yorumlarınız için teşekkür ederim.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi ezberledim diyeyim, markası bu aracın vw olsa,seat olsa aman derdim (garip şekilde audi aynı doğuş ama onda bu kadar kötü değiller) ama renault oldukça basit olsada ve uzman servis veriyor olduğu söylenemesede bir okadar iyi niyetli ve müşterilerine destekçi.