Jant ve lastik değişikliği

reis64

Mustafa Fındıklar,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar arkadaşlar sizinle son günlerde araştırıp da cli 3 hb 1.5 dci executive aracıma yaptığım jant ve lastik değişim sonunda karşılaştığım benim için çok önemli olan bilgiyi sizlerlede paylaşmak istedim şöyle ki benim aracımdaki 185 60 15 olan lastik ve jantı 185 55 16 olarak değiştirdik ve sonuç olarak da araç kalkışta biraz hantal oldu ve direksiyon da ağırlaştı ama burası çok önemli aracın yürürü ve akışı vede konforu çok belirgin olarak şahane oldu ancak sora da amatör olarak bir internet sitesinde bir şey daha ögrendim beni ve aracımı rahatsız eden konunun çözümü olan sonuca ulaştım şöyleki benim bilmedigim seçenek şu aracın beynine girerek araçta yapılacak olan jant lastik değişikliği için seçenek var biz o seçeneği 195 50 16 olarak seçtik ve yeni takılan jant ve lastiğe göre araca tanıttık ama böyle bir sonuç beklemiyordum araın o hantal kalkışı tamamen değişti ve ağırlaşan direksiyonda bariz bir şekilde iyileşti  birzda yakıttan bahsetmek istiyorum ben bu konularda çok titiz ve çok test ediyorum lastikleri değiştirmeden önce gidip geldiğim yolda 3. 9 olarak yakıt tüketiyordu jant lastik değişikliği sonundada yine aynı ağırlık ve aynı kişilerle sadece bu iş için yaptığım test sonucu ve şunuda belirteyim her iki test hızım 90 ile 100 km yaptığım km gidiş geliş 370 km aracın tükettiği ortalama 4.0 olarak kontak kapattım bu bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim, aaz daha unutuyordum araın gidişi konforu harika oldu ben bu konularda çok hassasiyetliyim merak işte yapacak bir şey yok şimdi aracımı daha da seviyorum.<br><br><br>

Son düzenleme:

murataydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyinden lastik boyutu seçme işini bilmeyen çok kişi vardır eminim. Ben de sayenizde öğrenmiş oldum, teşekkürler.

reis64

Mustafa Fındıklar,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç sorma murat kardeşim öyle hantal hantal kullanacakmışım sen ne yaptın yay işini halladebildinmi.

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi bu Beyinden lastik ebatı değiştirme olayını biraz daha açabilirmisin, Nasıl yapılıyor kademe kademe olarak hatta görsellerlelede destekleyebilirseniz tadından yenmez, Kendi clio 3 aracımda da 195/55/16 jant taktım orjinal jant olduğu için pek bi hantallaşma hissetmedim ama bu jant değiştirme işini yapınca neler olacak çok merak ediyorum :eyv

Son düzenleme:

reis64

Mustafa Fındıklar,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim renault Yetkili, veya özel servise gidiyorsun sonra servisteki cihazı senin aracına bağlayıp ayarlar bölümünden lastik değişim seceneğne girdikten sonra 3 seçenek çıkıyor bunlar clio rs ve normal kendi 15 jant seçeneği benim yaptırmış olduğum 195 50 16 lastik seçeneği bu 195 50 16 seçeneğini okeyliyorsun bu kadar ben çok begendim.

Son düzenleme:

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim renault Yetkili, veya özel servise gidiyorsun sonra servisteki cihazı senin aracına bağlayıp ayarlar bölümünden lastik değişim seceneğne girdikten sonra 3 seçenek çıkıyor bunlar clio rs ve normal kendi 15 jant seçeneği benim yaptırmış olduğum 195 55 16 lastik seçeneği bu 195 55 16 seçeneğini okeyliyorsun bu kadar ben çok begendim.
Eyvlh abi bende yakın zamanda yaptırayım hemen :eyv

reis64

Mustafa Fındıklar,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Bu arada yeni lastiklerinizi güle güle kullanın.:eyv

murataydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç sorma murat kardeşim öyle hantal hantal kullanacakmışım sen ne yaptın yay işini halladebildinmi.
Sıfır ayarında bulamazsam Aksaray'dan sıfır 250 liraya falan bitiyor 4 yay, acelem yok bekliyorum şimdilik.