Jant ve lastik

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2006 megan hb aracim da 195 65 15 lastik ve plastik cant var bugun birkac jant cıya gittim bircogu bu aracin orjinali 16 inc dedi ve bana 16 inc jant onerdi za benim bildigim bu aracin orjinali 15 inc ben mi yanlis biliyorum.

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Recopi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam lastik ebatı tüvden geçerken sıkıntı olduğu gibi sonuçta mühendisler hesaplayıp bi ölçü vermişler orjinal boyut aracınızın yol tutuşu ve konforu için önemli.Orjinal boyutu öğrenme işene gelince ya sürücü kapısında yada aracınızın katalogundan öğrenebilirsiniz.Hayırlı sürüşler

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam lastik ebatı tüvden geçerken sıkıntı olduğu gibi sonuçta mühendisler hesaplayıp bi ölçü vermişler orjinal boyut aracınızın yol tutuşu ve konforu için önemli.Orjinal boyutu öğrenme işene gelince ya sürücü kapısında yada aracınızın katalogundan öğrenebilirsiniz.Hayırlı sürüşler
Hocam kapidaki etiket soyulmus bende konfordan odun vermek istemiyorum ama lastikcilerin bu aracin fabrika cikisi 16 inc demesi sasirtti beni.

Recopi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz yinede lastikcilere çok güvenmeyin katalog varsa elinizde ona bakmanızı tavsiye ederim.Kesin bir bilgi olmadan hareket etmemenizi öneririm çünkü lastikçi yanlış biliyor olabilir bir de büyük ebatlı lastik almanız onun işine gelir bunları göz önünde bulundurun bence.

Son düzenleme:

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz yinede lastikcilere çok güvenmeyin katalog varsa elinizde ona bakmanızı tavsiye ederim.Kesin bir bilgi olmadan hareket etmemenizi öneririm çünkü lastikçi yanlış biliyor olabilir bir de büyük ebatlı lastik almanız onun işine gelir bunları göz önünde bulundurun bence.
Isin kotu yani katolog yok internet ortamindan indirmeye calisacagim. Zaten lastiklerim yeni 16 ya cikmayi dusunmuyorum .en kotu servise gidip daniscagim.yardim icin tesekkurler

mismail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
katalogda 195/65/15 ve 205/55/16 yazıyor.Problem yok anlayacağın.Hatta 15 jant olması daha iyi hem ucuz hem de daha konforlu.16 jantın artısı görsellikve virajlarda ve kuru yol şartlarında frenleme.Islakta 15 jantlar daha iyi yol tutuyor ve aracın hızlanması daha seri.

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
katalogda 195/65/15 ve 205/55/16 yazıyor.Problem yok anlayacağın.Hatta 15 jant olması daha iyi hem ucuz hem de daha konforlu.16 jantın artısı görsellikve virajlarda ve kuru yol şartlarında frenleme.Islakta 15 jantlar daha iyi yol tutuyor ve aracın hızlanması daha seri.
Eyvallah tesekkurler zahmet oldu sanada eline saglik