jant

murat2828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar clio II rxt hb aracma ufak deişiklikler yapıyorum aldığım günden beri. boya bakımı , motor bakımı , müzik sistemi , farlar , cam filmleri falan derken geriye jantları değiştirmek kaldı.. aracımda nieyse kapaklı demir jantlardan var ve çelik jantla değiştir beni diyo artık :) arabının orjinalinde 14 inç jant var. ben aracı fazla yormasın ve yakıt tüketimini etkilemesin die 15 inç jant düşünüyorum. acaba orjinale sadık kalıp 14 mü taktırsam ya da daha hoş görünmesi için 15 mi taktırsam

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim cliom olsa megane II dinamik jantı takarım 16 '' cok yakışıklı gösteriyor... jantın arabayı yormasına katılmıyorum arkadasımda astra vardı dizel orjinal jantı 16'' biz 18 jant lastik takmıştık 225 tabanlı aracın ortalama yakıt değerlerinde herhangi bi farklılık olmamıstı

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim cliom olsa megane II dinamik jantı takarım 16 '' cok yakışıklı gösteriyor... jantın arabayı yormasına katılmıyorum arkadasımda astra vardı dizel orjinal jantı 16'' biz 18 jant lastik takmıştık 225 tabanlı aracın ortalama yakıt değerlerinde herhangi bi farklılık olmamıstı
olmaz lakin farkında olmadan o aracı yorar 16 dan 2inç atlayıp 18e geçmek aracı baya yorar benim bile 16 orjinal jant varken 17e geçtim bizzat arabayı yorduğunu hissediyorum yani geçenlerde eski jantları taktım araba kuş gibi oldu...

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya tabiki de orjinale oranla ağırlık farkı olur ki ebat büyüdükce yanak küçülüyor buda konforu olumsuz etkiliyor ama aman aman bi yakıt sarfiyatı çekişte düşüklük yaşanmaz tabi bunda aracında bakımı önemli

murat2828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
RENO JANTI CLİO JANTI ORJİNAL 14 İNÇ. - En uygun jant lastik fiyatları Türkiye'nin ilan sitesi sahibinden.com'da - 123066874
Bu Jantlardan Takmanızı Öneririm Hem Yormaz Hemde Lastik Almanıza Gerek Kalmaz Eğerki Birazda Aracı Basarsanız Başkada Bişeye Gerek Kalmaz Bence

aslında bu jantlar çok hoşuma gidiyor ama ikinci el olarak alacağım için netten satın almak istemiyorum. herhangi bir sıkıntısı varsa uğraşmak zorunda kalırım.. giresunda aradım ama bu janttan bulamadım.. lastiklerimi de beraberinde değiştireceğim için lastik değişimi kısmına pek bakmıyorum. ama 14 jantta çok küçükmüş ibi geliyo nieyse :)
aracımı basma taraftarı pek deilim çünkü bazen köy yoluna giriyorum bu arabayla ve sıkıntı olabilir basık olması