Joy Donanım Uyumlu Kol Dayama Arıyorum

rapzede34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracıma Kol Dayama almayı düşünüyorum internette biraz araştırma yaptım 3 çeşit Kol Dayama buldum

1- 75 Tl altı düşük kalite, orta konsola yanlardan vida atılarak sabitleniyor

http://urun.n11.com/kolcak/clio-4-kolcak-kol-dayama-araca-ozel-2012-sonrasi-P15721202

2- 150 Tl civarında konsolun arka kısmındaki bardaklığa geçiriliyor delme yok kolçak olarak geçiyor ancak kaza anında nasıl bir sonuç verir bilemiyorum

http://urun.n11.com/kolcak/renault-clio-4-kol-dayama-kolcak-vidasiz-orjinal-P67108735

3- 200-250 Tl orjinal joy donanım uyumlu kolçak. Konsol üzerindeki 2 vida yerine geçiriliyor ve bardaklıktan vida atılıyor ancak fiyatı benim için uygun gelmiyor aracı satarken bayi ile takas yapacağım için param çöpe gidecek

https://www.sahibinden.com/ilan/yed...-konsul-kol-dayama-8201367091-215860491/detay

Orjinal olanın montaj videosu: https://www.youtube.com/watch?v=6_v-98k0ugc

Tavsiyelerinize açığım uygun fiyatlı işimi görecek ürün arıyorum fikir verirseniz çok sevinirim. Konsolu delip zarar vermek istemiyorum

hakanunal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araca yaptığınız bu tarz harcamalar,aracı sattığınızda araçtan sökmeyeceğiniz için yeni sahibine gidiyor.Örnek verdiğiniz 1 numaralı ekonomik üründen geçen hafta aracıma taktım İşimi gördü 4 vida ara konsola yandan vidalama yöntemiyle taşıyıcı ayağı 4 vidada taşıyıcı ayakla kol dayamayı birbirine sabitlemek için kullandım.2 ci örnek vidasız montaj demiş sıcak ve soğuk hava ortamına maruz kalan araçta böyle bir ürün vida montajsız ne kadar stabil kalabilir insanın kafasında soru işareti doğuruyor. 3 cü örnek güzel gözüküyor ama 3 vidalı montaj delikleri gözüküyor fiyatıda ayrıca güzelmiş.Gördüğüm kadarıyla 1 ci seçim ile 3 cü seçim arasındaki fark montaj delikleri dışında arka bardak koyma gözü farkı kararı tabiiki siz vereceksiniz.Kolay gelsin.

rapzede34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üründen memnun kaldınız mı çünkü yorumları pek iyi değil. Çıtırtı tarzında sesler yapıyor mu

Clio_iv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de 50 tl'ye almıştım. Kolçak gayet iyi üzerindeki deri falan kaliteli. Fakat adaptör kısmı kaliteli değil. Üzerine yüklenirseniz esneme yapıyor. Normalde çıtırdamaz ama yük binince haliyle yapabiliyor.

hakanunal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üründen memnun kaldınız mı çünkü yorumları pek iyi değil. Çıtırtı tarzında sesler yapıyor mu

Taşıyıcı ayağın aracın orjinal parçasına dokunan noktalara çıtırtı yapmasın diye akrilik çift taraflı bant uyguladım.Normalde yok fakat ben gelecekte olabileceği için tedbir aldım.İşimi görüyor çok para vermeye gerek yok.Ama araca 5 yıl gibi uzun bineceğimi düşünsem 3 nolu 200 TL lik kol dayamayı alırdım !

cozep

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben koltuga sabıt yaptırdım dosemecıde asagı yukarı hareket edıyor fakat gozu yok ama saglamlıkta on numara uzerıne otursam bısı olmaz kumas doseme oldugu ıcın ses de yok halıyle

rapzede34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Taşıyıcı ayağın aracın orjinal parçasına dokunan noktalara çıtırtı yapmasın diye akrilik çift taraflı bant uyguladım.Normalde yok fakat ben gelecekte olabileceği için tedbir aldım.İşimi görüyor çok para vermeye gerek yok.Ama araca 5 yıl gibi uzun bineceğimi düşünsem 3 nolu 200 TL lik kol dayamayı alırdım !

40 Liralık standart bir ürün aldım, Clio için kolçak adaptörü aldım ancak orta konsolu delmek zorundayım. Silikon ile denedim tutmadı orta konsoldan geçen kablo var mı. Konsolu tutturmak için 2 vida var, onların hizasında delik açıp hiç delmeden orjinal gibi görünmesini sağlasam nasıl olur. Fikir verirseniz sevinirim. Delmek istemiyorum ama başka türlü tutmayacak gibi

Clio_iv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
40 Liralık standart bir ürün aldım, Clio için kolçak adaptörü aldım ancak orta konsolu delmek zorundayım. Silikon ile denedim tutmadı orta konsoldan geçen kablo var mı. Konsolu tutturmak için 2 vida var, onların hizasında delik açıp hiç delmeden orjinal gibi görünmesini sağlasam nasıl olur. Fikir verirseniz sevinirim. Delmek istemiyorum ama başka türlü tutmayacak gibi

O dediğiniz İki vidayı biliyorum ama onlar ile tutmaz kolunu koyunca arkadan kalkar öne ve arkaya 4 vida atmak gerekiyor yoksa sıkıntı verir. Sonuçta aracın ekipmanı olacak satarken çıkaracak değilsiniz.

rapzede34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Silikonla tutturduğum zaman yaklaşık 10 dakika dayandı. Kolumu dayadığım zaman çok baskı uygulamadığım halde konsol arkadan doğru kalkma yapıyor sanki yerinden çıkıp gelecek gibi. Sizde aynı sorun var mı . İlgilendiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim

Clio_iv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aynı üründen aldım. 4 vida ile sabitledim. Yerinden çıkacak gibi olmuyor ama plastik hafif esniyor.