Joy modele ekran hakkknda

arasegelina

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 2013 2014 modeller için 1.nesil media naw uyumludur. 2015 2016 2017 2018 evo media naw uyuludur. Modeller arasındaki farklılık soket girişlerinden kaynaklanmaktadır 2013 modele 2. Nesil evo medianaw alırsanız soket farklılığından dolayı sıkıntı yaşarsınız. Yada tamtersi 2016 model clio aracına medianaw 1.nesil medianaw alırsanız soketten dolayı yine uyumsuzluk yaşarsınız kısacası sizin 1. Nesil evo olmayan media naw almanız gerekiyor. 1.nesil ile 2. Nesil arasında nefark var derseniz hiçbir fark yok sadece görsel menü renkleri farkı var. Yeterince aydınlatıcı oldu sanırım

2013 model araca medinav clssic ve medianav evo uyumludur ikisini e alabilirsiniz. 2014 model joy da herhangi bir sorun yaratmaz 2018 cihazi bile takabilir.Ayrica medinav yani 1. Nesille medianav evo 2. Nesil arasinda ses kalitesinden tutunda islemci olsun hiz olsun cok buyuk farklar mevcut.

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 modele media nav evo takabilirsiniz.soket vs uyumludur.kesme bicmeye gerek yok.aynı sekilde çerçevede birebir uyumlu.ayrıca iki cihaz arasında ses çıkışı,işlemci,ram farkı var.iki cihaz arasında yazılım ve donanım olarak çok fark var

seymor35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bende 2016 model joy var. Makyajlı diye tabir edilen modelden. Bunlara orijinal takılabilir mi bilgisi olan var mı? Hepinize kazasız belasız keyifli bir hafta dilerim.

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap verip bilgilendiren arkadaşlar öncelikl çok teşekkür ederim. Peşin ödeyecek durumum olmadığından yine sağdan soldan taktırmaya bakacağım. Şu durumda 1. nesil Media Nav taktıracağım gibi gözüküyor. Aslında Carplay uyumlu cihaz da bulmuştum ama orasında da çerçeve yoktu çerveve satan yer de bulamadım yine dedim kendi LG ekranından olsun diye. Taksitle yaptırabileceğim yer biliyorsanız da tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Edit: Bilgili arkadaşlarımdan bir ricam daha var. Dışarıda bu ekranı taktırırken sorup öğrenmem gerekenler nelerdir?

Son düzenleme:

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
carplay özelliği var dediğin cihaz zaten newfron değilse takamazsın zaten.çerçevede bulamazsın.direksiyon kumandası vsde çalışmaz
Cevap verip bilgilendiren arkadaşlar öncelikl çok teşekkür ederim. Peşin ödeyecek durumum olmadığından yine sağdan soldan taktırmaya bakacağım. Şu durumda 1. nesil Media Nav taktıracağım gibi gözüküyor. Aslında Carplay uyumlu cihaz da bulmuştum ama orasında da çerçeve yoktu çerveve satan yer de bulamadım yine dedim kendi LG ekranından olsun diye. Taksitle yaptırabileceğim yer biliyorsanız da tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Edit: Bilgili arkadaşlarımdan bir ricam daha var. Dışarıda bu ekranı taktırırken sorup öğrenmem gerekenler nelerdir?

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
carplay özelliği var dediğin cihaz zaten newfron değilse takamazsın zaten.çerçevede bulamazsın.direksiyon kumandası vsde çalışmaz

Pioneer olması lazım hatta forumdan bir arkadaş da seneler önce yapıp resmini falan paylaşmıştı ordan araştırma yapıp takılabilen modeller bulmuştum. Konuşmuştum yaklaşık 2 ay önce çerçeveyi siz ayarlayın bi 3 bin küsüre takarız cihazı demişti o zamanlar çerçeveyi bulamadım o yüzden kaldı öyle. Ayrıca LG ekran taktırılırken neler sormalıyım neleri öğrenmeliyim?

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç 2013 model joy evo neden uymadı ?

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Arkadşım ağzı olan konuşuyor takmamış tecrübe yaşamamış kışıler ben sana durumu hiza ettim evo alırsan sıkıntı yaşarsın forumda konu var araştır. 2015 modelden sonra soketleri değiştirdi reno yani önlem aldılar bizim joyları touc pakete çevirmesinler diyerekten. Aynen sözümün arkasındayım evo ile 1 . nesil media navın arasında hiç bir fark yok evoda telefon görseli mavi nav 1 de ise görsel telefon menüsü yeşil. Farkbu menü renkleri.

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 joya en az 10 tane taktım ben kardeşim.senin götürdüğün yerde sorun vardır.evo ile media nav arasında fark yokmu ? Birinin işlemcisi 333 mhz evo 600 mhz.birinin ramı 184 mb evo 256 mb.medianav ın ses kartı oem evonun creative.birinin ses çıkışı 30 w digeri 50 w.evo eco driving ve çekiş kontrol menüsü var.cihazın ekranına varana kadar farklı.madem aynı cihazsa neden aynı yazılım yüklenmiyor.
Arkadşım ağzı olan konuşuyor takmamış tecrübe yaşamamış kışıler ben sana durumu hiza ettim evo alırsan sıkıntı yaşarsın forumda konu var araştır. 2015 modelden sonra soketleri değiştirdi reno yani önlem aldılar bizim joyları touc pakete çevirmesinler diyerekten. Aynen sözümün arkasındayım evo ile 1 . nesil media navın arasında hiç bir fark yok evoda telefon görseli mavi nav 1 de ise görsel telefon menüsü yeşil. Farkbu menü renkleri.

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen evo ile classic medianav arasında dağlar kadar fark var.donanımın çoğu farklı.en basiti ses kaliteleri aynı hoparlöerlerle çok farklı.zaten cihazlar aynı olsa birileri evonun yazılımını medianava uydururdu.ayrıca 2013 modele evo takma meselesine gelirsek.kesinlikle birebir uyumlu,makyajlı kasa cercevesi dahil.daha 2 gün önce taktık.cokda takmısizdir.hatta bugunde elime 1 tane cihaz gecti.yeni aractan cıkma.ama makyajlı kasa joy teybi 2013 modele vs olmuyor