Joy modelinde arkakabinler boşmu

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sadece Renault'ya has değil bu, bir önceki aracım Peugeot 207 idi en alt paket, onda da yoktu. sonradan taktırmıştım serviste, ama çok kaliteli olmuyor tabi.

claxie

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet Joy modelde arka kapılardaki hoparlör kapaklarının içi bomboş. Bundan 2 hafta önce servise arka kapı için 2 adet hoparlör siparişi verdim. İşçilik dahil 130 TL fiyat verdiler, tamam dedim ve 1 hafta sonra hoparlörler geldi diye aradılar. Taktırmak için gittim, ancak serviste ne ustalar ne de yedek parça sorumlusu arkadaşın montaj ile ilgili bilgisi vardı. Açıp bakalım dediler, arka kapı içi söküldü...Maalesef oraya uzanan herhangi bir kablo ya da sistem yok! Yani hoparlörün sadece kapağı var. Kablo çekelim gibi bir şeyler konuşuldu, yaklaşık 1 saatlik araştırma sonrasında, teypten oraya çekilmesi gereken özel bir sistem varmış (teknik konular ilgimi çekmiyor pek, hatırlamıyorum) ve bu sistem ya da kablo herneyse için çıkardıkları fiyat: 180 TL. Dolayısıyla arka kapılara 2 adet hoparlör taktırma maliyeti: 180+130=310 TL., arabanın sökülmedik yeri kalmayacak bu da bonus...Sonuç: Kalsın böyle dedim, zaten o sinirle benim kulaklar stereo duymaya başladı servisten çıkar çıkmaz...
Umarım açıklayıcı olmuşumdur...

Son düzenleme:

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Samimi olarak merak ettim Fransada üretilen modellerdede böylemidir buhımmhımmhımm

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Samimi olarak merak ettim Fransada üretilen modellerdede böylemidir buhımmhımmhımm

Bence Degildir sirf bunlari daha iyi teyit edebilmek icin şu siralar fransizca çalisiyorum ciddi ciddi clio 4 ile birçok fransiz forum sitesi var

HUAWEI - U8850 16 GB Cihazımdan Tapatalk 2 İle Gönderildi

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sıkıntı yok arkadaşlar Türkiyey'ye has bir olay değil. en düşük donanım seviyesinde konulmuyor arka tarafa hoparlör. ve diğer markalarda da böyle olduğunu düşünüyorum. aşağıda Fransa Renault sitesinden alıntı var. " haıt-parleurs" dediği bildiğimiz hoparler ve gördüğünüz gibi iki adet.

Toute la gamme Nouvelle Clio bénéficie de radios connectées, avec de prise USB, dotées de la fonction Bluetooth® permettant la téléphonie mains libres et l’écoute de la musique nomade en audio-streaming. Dotées d'une réelle qualité sonore pour assurer la qualité de la transmission audio de la radio, des supports musicaux mobiles et des conversations téléphoniques.
2 haut-parleurs 20W.