K7M de Termostat var mı ?

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kesinlikle yazlık al kadir işini sağlama al ne olur ne olmaz.benim eski fan müşürü 98 derecede açıyordu biraz sıkıştırsan kaynatacak yani fabrikanın da taktığı bu orjinali :D

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence silindir kapağı 10 senelik kapak neden söküldüğünde bir taslama yapılmadı daha sağlıklı olmazmıydı pürüzsüz olarak takılırdı ben şahsen taşlattırdım hiç sorun olmadı şu ana kadar 2 aydır kullanıyorum

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence silindir kapağı 10 senelik kapak neden söküldüğünde bir taslama yapılmadı daha sağlıklı olmazmıydı pürüzsüz olarak takılırdı ben şahsen taşlattırdım hiç sorun olmadı şu ana kadar 2 aydır kullanıyorum

bencede yani kapak söküldüğünde neden taşlanmadı ki? az da olsa çokta olsa hararet yaşamış araç

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bencede yani kapak söküldüğünde neden taşlanmadı ki? az da olsa çokta olsa hararet yaşamış araç
Öyle çok bi hararet yaapmadı ki abi yağa suyun çok karıştığını gördük . Hemen yaptırdık .

Şu termostat da değişssin bakalım .. Düzen almassa yarın bir gün sahibinden de .

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
normalde, termostat.ın yazlık kışlığı yok diyor parçacılar ve servis ama sanayideki ustalar 2 tip var var, yazlık ve kışlık diyor.. :D
böyle değişik bir durum var, git bi parçacıdan al, parçacıda 10 lira, serviste 77 lira :S (bana 77 girdi bilirsin)

arkadaşlar yazmış, termostat, radatörden devirdaim.e gelen borunun ucunda, su ısınınca termostat içindeki civa ısınıyor ve termostattaki kapak açılıyor, kapak açılınca borudan su ilerliyor ve radyatörde su dolaşımına dahil oluyor, su soğuyunca termostat kapanıyor ve radyatör su dolaşımda tekrar devre dışı kalıyor, su sadece motor içinde dönmeye devam ediyor.. bu ömür boyu böyle devam ediyor :D

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Saat 12.10 'da aradım termostat değişmiş ...

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kapak taşlansaydı iyi olurdu.conta değişimi geçici çözüm bence.yağa su karıştırdıysa conta yanmıştır yada çürümüştür de ondan karışır.her ne durumda olursa olsun conta yansada çürüsede arada bir boşluk oluşuyor ister istemez buda metal malzemenin yani kapağın ısınıp soğuyup gözle görülemeyecek hatta kumpasla bile değil mikrometre ile ölçülebilecek değerlerde kasılmalar ve bozulmalar oluşmasına sebep olabilir.bu açıdan kapağın taşlanmasında yarar var.ama şu da var kapak taşlama dediğimiz olay yüzeyden talaş kaldırma işlemidir.freze tezgahında milimetrik hesaplamalarla yapılır ne bir eksik ne bir fazla çok kusursuz olmalı.yüzeyden talaş kaldırmak demek malzemeden çalmak anlamına gelir.buda malzeme ömrünü azaltır.getirileri olabileceği gibi götürüleri de olabilir.örneğin bir daha taşlama yapılacak kadar imkan olmayabilir gibi...ama hiç işlem görmemişse yapmakta yarar var.en azından performans açısından :eyv

cilginturk06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kadir ankarada buyuk sanayide sıfır k7m m otorlar gordum.2500 tl civarında.motor yapılması gerekirse al bi tane ondan tak.bu arada ihsancım senin arabanın renginde öyle temiz bi kasası olan alize aldım.önceki bordoyu 14350 ye verdim.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ford transit termostatı aldım :D süper oldu hararet yok :D Fan müşürü de değişti hareret 1 . seviyeyi zor geçiyor :D Fana düğmede bağlattım
Sıra radyatörde oda değişssin düzen almassa kötü olacak .

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aliminyum radyatoru soküp temizletmek biraz riskli iş benim 25 i ilk aldığımda radyatörü tıkalıydı temizlediler 2 gun içinde suyla gezdim sıkıntı yoktu 3. gün antifiriz koyunca radyator actı bende sıfır orjınali aldım