Kabindeki Uğultu

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aracın yağını değiştirdim. Mobil 1 3000 xe 5w-30 koydum. Yağ, hava, polen, yakıt filtreleri değişti. Ses hemen hemen yok denecek kadar azaldı ancak bu kez ses çok kısık ve sürekli olmaya başladı. Ancak baş bir şey duymaya başladım. Araç gaza basınca 1000-1500 devir arası vınlama sesi geliyor devir yükseldikçe bu ses kayboluyor.

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şu başlığı nedense her seferinde "kalbimdeki uğultu" diye okuyorum ya :) :halay

Suat K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,

Benim 2013 fluence icon model aracım rölantide çalışırken ön taraftan vibrasyon sesi geliyordu. Bu ses sanki bir parçanın yerinden çıkmış da bir yerlere çarpıyormuş gibiydi. Gaza basınca veya hareket halinde ses kesiliyordu. Servise götürdüm günlerce serviste kaldı sesin kaynağını bulamadılar ama kendilerince muhtemel ses gelecek yerleri elden geçirdiler buna rağmen bazen ses kesiliyor fakat sonra tekrar başlıyordu. Takıntı haline getirdim daha sonra bulunamayacağını düşünüp fazla üstüne gitmemeye karar verdim fakat bir ihtimal diye her serviste de tekrar aynı şikayetleri bildirdim. Her seferinde şikayetim iyi niyetle araştırıldı ama sonuç alınamadı. Sorunun kaynağını kendim araştırmaya karar vererek aracın göğüs ve kaput altı her tarafını dinledim. Hatta bunun için steteskop bile kullandım ve nihayet sebebini buldum Sonuç aracımın tamponun üzerindeki panjur çıtalarını birbirine tutan direkler kırılmış sanırım birisi park sırasında vurdu bilmiyorum ve kırık bir şekilde üst üste binmiş. ayrıca panjurla tampon arasındaki bağlantılarda boşluk oluşmuş. Araç çalışır haldeyken bu plastikler birbirine çarparak ses veriyordu. Ufak tefek tedbirlerle sesi kısa süreliğine kestim fakat 2. aydaki serviste gösterip tamir ettirmem gerekiyor. Sanırım arıza tespit parasını ben alırım artık:)

serkank1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugun ayrı sorun için servise gittim. 3 tane daha fluence baktık hepsinde var. kimisinde az kimisinde çok. hafta içi fabrikaya soracak ona göre bilgi verecekler. bende buradan bilgi veririim.

serkank1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugun ayrı sorun için servise gittim. 3 tane daha fluence baktık hepsinde var. kimisinde az kimisinde çok. hafta içi fabrikaya soracak ona göre bilgi verecekler. bende buradan bilgi veririim.

kaptan47

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aractada ayni problem vardi benimki ugultu degilde islik sesi gibi servis kackere bakti bulamadi en son ben arastirdim sesi sesin 2500 3000 devir arasinda egzozdan geldigini anladim suan araba serviste bakalim bisey yapabileceklermi.

esinti_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a merhaba arkadaşlar aynı uğultu benim aracimdada vardı her araç kullanıcıları gibi bende servise gittim ve burda değerli arkadaslarin söylediği gibi yakıt geri dönüş hortumundan olduğunu servis te değişse bile bı sure sonra yine sesin geleceğini dile getirdiler. Bende dışardan aldığım 10 TL lik hortum ile sorunu çözdüm burda bilgi veren arkadaşlara teşekkür ediyorum

Zafer09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kimse ugrasmasın arkadaşlar 10tl lik yakıt geri dönüş hortumu degiştirince kesiliyor 1mt uzunlugunda hortum alin degistirin

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Halilmakineci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar şu 10 tl lik hortumu nereden aldınız nereye takılıyor kim takıyor vs .. bir resmi adı soyadı yokmu... biraz daha açıklayabilir misiniz?

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mazot geri dönüş borusunu değiştirin geçer. oto sanayi araç parçacılarda lastik yakıt borusu dersiniz