Kaç litrelerde geziyorsunuz

Cem burak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 megane 2 dizel sedan 5.6 ortalama gösteriyor ama 240 kilometre yapıyorum 60 tl lik mazotla ortalama

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar megane 2 1.6 lpg aracımda ortalama tüketimde ş.içi 13 14 civarı geziyorum ş.dısı ise 10 dan aşağı düşmüyor normalmidir normal diyende var çok diyende bana fazla geliyor 50 liralık otogaz ile 120 km yapıyorum max sizin tüketimleriniz nedir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bizim aracımız da 12-13 civarı geziniyor şehir içi (Megane 2 Faz2 1.6 Lpg). Şehirler arası yolda 6.8-7 nin altına düşmüyor. Maksimum ise 8 litre civarını görüyor. Şu ana kadar lpg konusunda güzel bir ayar yapabilen ustaya hiç rastlamadım. Megane 2 deyince ustalar bir ayar çekip al oldu diyor ama sonradan yolda giderken bakıyorsun ki yine iyi değil. Olmaz ise sistemi söktürüp (10 senenin üstünde sistem ama çoğu parçası değişti ve en eskisi 1-1.5 senelik) atiker sistem taktırmayı düşünüyoruz. Şu aralar biraz ateş pahası ama biriktirip hallettireceğiz gibi.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim aracımız da 12-13 civarı geziniyor şehir içi (Megane 2 Faz2 1.6 Lpg). Şehirler arası yolda 6.8-7 nin altına düşmüyor. Maksimum ise 8 litre civarını görüyor. Şu ana kadar lpg konusunda güzel bir ayar yapabilen ustaya hiç rastlamadım. Megane 2 deyince ustalar bir ayar çekip al oldu diyor ama sonradan yolda giderken bakıyorsun ki yine iyi değil. Olmaz ise sistemi söktürüp (10 senenin üstünde sistem ama çoğu parçası değişti ve en eskisi 1-1.5 senelik) atiker sistem taktırmayı düşünüyoruz. Şu aralar biraz ateş pahası ama biriktirip hallettireceğiz gibi.

Ekran gösterilen değer ile gerçekten harcanan LPG değeri aynı değil LPG de ne kadar harcadığını kendiniz hesaplamanız gerekiyor.

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ekran gösterilen değer ile gerçekten harcanan LPG değeri aynı değil LPG de ne kadar harcadığını kendiniz hesaplamanız gerekiyor.

Bahsettiğim değerler LPG değil benzin değerleridir. LPG için bayağıdır hesap yapmıyorum.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nerede yaşıyorsunuz? İstanbul'da yaşıyorsanız LPG ile ilgili Ümraniye'de Candan Mühendislik var oraya gösterebilirsiniz hem bir bakım yaptırır hem de ayarları kontrol ettirirsiniz.
Yeni sistemler şuanda sanırım 2000-2500 TL civarı.

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nerede yaşıyorsunuz? İstanbul'da yaşıyorsanız LPG ile ilgili Ümraniye'de Candan Mühendislik var oraya gösterebilirsiniz hem bir bakım yaptırır hem de ayarları kontrol ettirirsiniz.
Yeni sistemler şuanda sanırım 2000-2500 TL civarı.

Candan Mühendisliği biliyorum. Atiker Gold'un uyumlu olduğunu duydum ve el emeğini felan da düşünecek olursanız 3000 den aşağı tutma ihtimali yok gibi Atiker Gold ile. Başka sistemler de önerme ihtimalleri var ama daha pahalı mı olur ucuz mu bilemiyorum. Ankara'da oturuyorum ve maalesef İstanbul'a şu sıra gidebilecek imkanım yok ne yazık ki

barispektas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2004 Megane 2 HB 1.6, 32 LT gaz ile ortalama 330 km gidiyor şehiriçi. Ortalama 10 lt civarı. Bu normal midir?

Soyokeju

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha dün depoyu fulledim. 284 km yolu 80 liraya gitmişim
buda 28 kuruş ediyor. gazıda 3,45 kuruşa aldım. megane 2 1.6 16valf

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1,5 dci - Ortalama 5,5

Cem-ARMUTCU

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Candan Mühendisliği biliyorum. Atiker Gold'un uyumlu olduğunu duydum ve el emeğini felan da düşünecek olursanız 3000 den aşağı tutma ihtimali yok gibi Atiker Gold ile. Başka sistemler de önerme ihtimalleri var ama daha pahalı mı olur ucuz mu bilemiyorum. Ankara'da oturuyorum ve maalesef İstanbul'a şu sıra gidebilecek imkanım yok ne yazık ki

Ankaradaysanız Fark Otogaz Safa ustama selamımı söyleyin. AFR ayarı yaptırın ve aracınızı ondan sonra görün bakalım ayar nasıl olurmuş ;)