Kaçırmayıp deyip hemen fotorafını çektim

icon_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hey maşallah taş gibi araba onlar :) arkadaşın babasında var adam mercedes manyağı mercedes ten başka araca binmezmiş eski olsun benim olsun diyormuş :D

bende aynı mantıktaydım hocam. 4 sene 83 model 230e ye bindim, 4 yılda w126 kasa 90 model 300 SEL'e bindim. farklı araçlar gerçekten. ama şartlar bunu gerektirdi şimdilik clio ile devam bakalım :)

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende aynı mantıktaydım hocam. 4 sene 83 model 230e ye bindim, 4 yılda w126 kasa 90 model 300 SEL'e bindim. farklı araçlar gerçekten. ama şartlar bunu gerektirdi şimdilik clio ile devam bakalım :)

herşeyin hayırlısı ya clio IV te güzel araç :) ALLAH kaza bela vermesin inşallah mercedesler gerçektn çok sağlam araç :eyv :eyv

megane26eses

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sıcak suda bekletmiyodum sadece benzincide yıkıyodum o kadar :)) şampuana ihtiyacım yok şimdilik automix in cilalı oto şampuanını kullanıyorum cila olarak turtle wax kullanıyorum sadece şu yıkama eldiveni lazım evet pasta cila çok önemli bir konu polisaj makinesini kullanmayı tecrübe edinmeli bunun için eski bir şeyde denemek lazım aksi takdirde ALLAH korusun boya bile yanabilir pasta cila olayı ya seneye ya ondan sonraki sene düşünüyorum ALLAH kısmet ederse araçta bezle silmeden kaynaklı kılcak çizikler var fakat belli değil fazla tabi o zamana ne olur bilemem :) belki aracı satabiliriz

Pasta ve cila aslında arabayı ilk aldığın zaman yapılmalı boya yeni olduğun koruma konusundada senelerce rahatlık edersin .. Bez olarak mikrofiber bez al arabada su lekesi asla bırakmaz diğer bezler gibi harelenme yapmaz . Cilayı bi kaç sene sonra düşünüyorsan sonax hızlı cila al arabayı her yıkamadan sonra kullanırsan boyadaki parlaklık farkını görürsün . Kullanmasıda pratik cila pedi lazım ve mikrofiber bez işini görür :)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah kaza bela vermesin kardeşim. Güle güle temizle ve bin inşallah.

megane26eses

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Astonishin urunlerini bende gectigimiz hafta Aldim lastik parlatici jant temizliyici vs kullandim kullandim lakin hicbirsey anliyamadim :eek:

Ozellikle jant temizleyiciden :)

Carpexin kilcal cizikler icin pasta cilasini ve hizli cilasini aldim fena bir urun degil Sonax cok kaliteli cok pahali en ucuz urunu 20 tl gibi fiyatlara satiliyor.

Ceyizlerle ilgili birkac aciklama rica edebilurmiyim hangilerinden memnunsunuz hangilerinden degilsiniz :)

R-NAV Multimedia Sisteminden Tapatalk 4 Kullanılarak Gönderildi

Astonish'in Lastik parlatıcısını bnde kullandım ama tatminkar olamadım . Jant temizleyici olarak sonax kullandım gayet başarılı . Astonish'in sıvı cilasını ve torpido bakım sütünü önerebilirim ben gayet memnun kaldım . Ama biraz tuzlu olmasına ragmen sonaxın hızlı cilasınıda kullanıyorum. Eğer haftada arabama 2-3 gün biniyorum diyorsanız space sıvı lastik parlatıcısını önerebilirim mükemmel bir parlaklık veriyor ama toz tutma oranı biraz fazla . Köpük lastik parlatıcı olarakta carpex kullanıyorum fiyatı biraz fazla ama 24 tl gibi bişeydi . Toz tutma oranı nerdeyse hiç yok denebilir.. Sonax'ın parlatıcı cilasını kullanıyorum 5 ayda bir gayet memnunum. 1 senedir aşağı yukarı bu ürünleri kullanıyorum bana şu an hiç bir sıkıntı çıkarmadı aksine yenileyici farkı gözle görülür derece gözüküyor ..

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pasta ve cila aslında arabayı ilk aldığın zaman yapılmalı boya yeni olduğun koruma konusundada senelerce rahatlık edersin .. Bez olarak mikrofiber bez al arabada su lekesi asla bırakmaz diğer bezler gibi harelenme yapmaz . Cilayı bi kaç sene sonra düşünüyorsan sonax hızlı cila al arabayı her yıkamadan sonra kullanırsan boyadaki parlaklık farkını görürsün . Kullanmasıda pratik cila pedi lazım ve mikrofiber bez işini görür :)

önerilerinizi dikkate alacağım :) :eyv :eyv