Kadıköy'de çiçekçinin öldüğü kazaya ilişkin davada karar verildi

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadıköy'de çiçekçinin öldüğü kazaya ilişkin davada karar verildi

Kadıköy Bağdat Caddesi'nde çiçekçi çocuğun ölümüne sebep olduğu iddiasıyla yargılanan şahsa 7 yıl hapis cezası verildi.

Kadıköy Bağdat Caddesi'nde otomobiliyle çarptığı çiçekçi Mehmet Emin Kaya'nın ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan sürücü Murathan Öztürk, "bilinçli taksirle ölüme neden olma" suçundan 7 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

1159483659838.jpg

NOt :http://www.mynet.com/haber/guncel/k...kazaya-iliskin-davada-karar-verildi-2310439-1

Adresinden alınmıştır.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az ki 3katı olmalıydı ben olsam ölenin yaşı kadar verirdim. Bizdeki hakimler ne hikmetse yumuşak yüreklimi ne.

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Kazadan sonra kaçması da ayrı bir ayıp, verilen ceza merhumun ailesinin yüreğine su serpmeye yetecek mi ?

81081

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öbür tarafta verir hesabını

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
o 7 yılın bilmemkaçta kaçı yatarı düşülecek zaten 2 sene kalıncada denetimli serbestlik v.s....özetle vahhh gidene:(

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ee sahte rapor vs cart curt bunlarin cezasi nerede? 7 yil diyoda 3 yil yatar cikar..

Sent from my iPhone using Tapatalk

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ona o kadar ceza veren hakiminde böylelerinde Allah cezasını versin. Böyle bir olayda 7 yıl nedir, insanın değerine bak! :asabi

celtixa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkes ne kadar emin 3 sene 5 sene yatıp çıkacağından ne yazık ki de öyle olacak. Çıktıktan sonra da babasının parası ile krallar gibi yaşamaya devam edecek. Ego tatmini için masum bir insanın canı gittiği ile kalacak. Tamam canını almayın belki ama 15 sene 20 sene verin şuna da şehir içinde magandalık yapan adamların biraz ayağı titresin gaza basacağı zaman.

Daywalker

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
7 yıl kesin kararsa düşme olmazsa iyi bence..( Bunun daha trilyonluk tazminat davaları+kan parası falan vardır.).
Eşe ,dosta araba vermeye korktuğum olay bu işte.Gidip ölümlü bir trafik kazası yaşarsa , ölenin yakınları ruhsat sahibinin donunu alır,tazminatla..
Çok sakat işler.Dikkat edelim hepimiz.

arabaya kamera koycam bu gidişle,:polisçünkü arabayı kıramayıp yakınlarıma veriyorum bi şey olursa
Aha hakim dayı ben sürmüyodum ,inanmıyosan kameraya sor derim:loll

ankay2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7 yıl kesin kararsa düşme olmazsa iyi bence..( Bunun daha trilyonluk tazminat davaları+kan parası falan vardır.).
Eşe ,dosta araba vermeye korktuğum olay bu işte.Gidip ölümlü bir trafik kazası yaşarsa , ölenin yakınları ruhsat sahibinin donunu alır,tazminatla..
Çok sakat işler.Dikkat edelim hepimiz.

arabaya kamera koycam bu gidişle,:polisçünkü arabayı kıramayıp yakınlarıma veriyorum bi şey olursa
Aha hakim dayı ben sürmüyodum ,inanmıyosan kameraya sor derim:loll

Abimi bir trafik kazası (Kurye motoru karşıdan karşıya geçerken çarptı) sonucu kaybettik. Uzun hikaye var ama bu konuda girmeye gerek yok.

Hakimler Türkiye'de olan kanunlar üzerinden ceza veriyorlar, Yoksa onlara kişisel olarak sorsanız cezaların az olduğunu söyleyeceklerdir. 2012 Şubat ayında olan kaza sonrası dava durumları;

Kaza ceza davası: Geçtiğimiz ay sonuçlandı. Karşı taraf temyize götürdü. Bir 6 ay daha bekleyeceğiz. ( 3Yıl hapis cezası, indirim ile 2.5 Yıl)
Maddi Tazminat davası: Sonuçlanmak için bir üstte olan kararı bekliyor. Bu karar sonrası "Aktüer hesaplama ile tazminat bedeli belirlenir.)
Manevi Tazminat davası. (1. Derece yakınları için toplamda 50.000 TL - Manevi Tazminat davalarında trilyonlar istemeniz birşeyi değiştirmiyor. "hakim tazminat miktarını belirlerken zenginleşmeye neden olmamak zorundadır.")

Sonuç olarak Allah hepimizi kazadan, beladan korusun. Lütfen araç kullanırken kurallara uyalım.