Kadjar 1,2 tce 130 bg son hiz testi :)

ookan051

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Demek ki benzinli kadjar da iyi bir alternatif vergi avantajı da artısı :eyv .

Benim dikkatimi çeken şey Kadjarlar ister benzinli ister dizel olsun o cüsseye o rüzgar direncine rağmen nasıl bu kadar az yakabiliyor.Dizelleri neredeyse B-C sınıfı dizeller kadar ,benzinlisi bile bu hızlarda bu ortalamalarda ,1.6 honda civic kadar ,gerçekten çok iyi.Kadjarın yürüyen aksamı diğerlerinden daha mı iyi ?

Yani 4- 4.5 kadjar dizel ortalamaları okuyoruz ,aynı motorlu megane 4 ler de 4-4.5lt ortalama yazıyor keza clio 4 dci 90 lıklar bile 4-4.5lt?? EDC manuelden kullananlardan daha mı iyi karar veriyor ??
düşüncenızde haklısınız o cüsseye göre gayet mantıklı yakıt tuketımı olabiliyor dizel benzine göre en fazla 1 veya 1,5 litre daha az yakar ama bana göre 4,5-5 litreyi gören dizel araclar sakın sıkıştırılmadan kullanıldıgı zamana o ortlamada yakar ama biraz hırcın agresif kullanım ıle 6 litre asağisına ınmez ortlaması.

mecfly

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
e12af3dcdf2102a16e9b576d11edbdb8.jpg son geldigim nokta :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

tall is man

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bravo çok güzel rakam. merak ettim hareket halindeyken mi sıfırladın zira gittiğin km ile o km nin ortalam hızı aynı.

Semavi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ruzgar vardı elbet hemde coktu ama aracta bı kontrolsuzluk saga sola atma olmadı olsa zaten o hızlara ckmam..

Bu durumu gerçekten merak ediyorum,olmadığını öğrenmekte merakımı biraz olsun dindirdi.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet gercekten yuksek hizlarda gayet iyi hic savurma yok [emoji106]

mecfly

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bravo çok güzel rakam. merak ettim hareket halindeyken mi sıfırladın zira gittiğin km ile o km nin ortalam hızı aynı.

yola cikmadan once sifirlamistim, trafikliydi bayram donusu biraz durduktan sonra foto cekebildim , dusuk yakmasinin sebeplerinden biri yuksek deveride vites degistirmiyorum. en buyuk etkende sanirim max 99 ile gidiyor arac hem trafik malum sollama
esnasinda 120 cikiyorum sonra yine 90 ile trafik durma noktasina surekli ulastihi icin ortalama hiz 70 kusur gostermis . istanbula geldiginda 3.7 cikti . istanbul trafiginde 3.8 i gecmiyor. saka gibi resmen hala ayni mazot benim merak ettigim asil nokta full depo beni kac km goturcek . hala bitmedi yarim depoda 740 goturdu :) ama istanbul canina okiyacak :) mazotun

tall is man

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşaallah. gerçekten çok iyi tüketim değerleri veriyor bu araç.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3b0dd2e7f3069c1c17e6d4ecb25e78c0.jpg

İstanbul - Bodrum tuketim degeri. 1.5 dci edc.

tall is man

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güzel tüketim. ayrı bir başlık varmıydı bilmiyorum ama araçların tüketin değerlerinin paylaşıldığı bir konu başlığı güzel olurdu. İstatistiki veri olurdu herkes için.