Kadjar 1.5 dCi + EDC Düşük Devirde Oluşan Titreme - Silkeleme Durumu

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Heralde bu cift kavrama sanzimanlar icin mi gecerlidir?

Bi diger aracimiz honda civic 1.6 otomatik var onda bu sorun olmuyor.

babamda Opel Omega var 6 kişi bin rampada çek ayağını frenden alsın başını gitsin araba tık yok

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tek edcde olan bir sorun değildir bu dsgde de aynı problem vardır :) çift kavramalı debriyajlar bu şekilde ne yazık ki

Arkadaşım Topgear dergisinde koordinatör geçenlerde SuperB vardı aynı şekilde denedim böyle bi titreme göremedim onu geçtim geçen hafta Yeni Talisman getirdi onu kullandım aynı şekilde denedim Talisman da tıkyok araç 160 lık olduğundan olabilir mi bilemedim ?

safadogru

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu cift kavramali sanzimanlarin ortak sorunu korkulacak bir durum yok. motorun da aracin yapisina gore biraz alt devirlerde yetersiz kalmasi nedeni ile oluyor.

bende de ayni sorun var.

CyberJava

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim eski Toyota MMT de olurdu. Sacma bir sekilde yokusun yarisinda 1 e atmaya çalışınca da araba yokus ortasında durup tekrar kalkardı. O yuzden bu tip yokuslarda manuele alirdim. Fakat Kadjar da olmadı yokuslar yine aynı ama 2. vites bu yokusları rahat bir sekilde kaldırıyor. Bu tip viteslerde yokusa gelmeden manuele almakta fayda var.

Cem Yucetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam,

Buna benzer problem bende de vardı şanzımanın yazılımını update ettiler,siz yaptırdınız mı?
Bazı araçlarda bu sorunu gidermeye yarıyormuş,benimkinde yaramadı garanti den baskı balata değişti.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam,

Buna benzer problem bende de vardı şanzımanın yazılımını update ettiler,siz yaptırdınız mı?
Bazı araçlarda bu sorunu gidermeye yarıyormuş,benimkinde yaramadı garanti den baskı balata değişti.

Baski balata degisince duzeldimi ?

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam,

Cem Bey;

Baskı balata değiştirince sorununu düzeldi mi ? Servise bunu söyledim normal dedi bu titreme ama ilk zamanlar da aracımda böyle bi titreme yoktu zorlansa dahi titreme olmuyordu.
Bazı arkadaşlar da normal olduğunu söylüyor ama anlamadım servisler de biçok şeyden bihaber.

Cem Yucetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Düzeldi ama her an tekrar yapabilir diye korku ile kullandığımı itiraf etmeliyim,1 ve 2 .vitesleri biraz daha devirli kullanıyorum korkudan.

handsomesatancame

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam,

baskı balata değişince sorun düzeldi mi?

faruk.yuksel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de var. 2. vitesten 1. vitese alsa sorun olmayacak ama 1. vitese çok geç alıyor.
3 ay önce garantiden bu sorunu düzelttirdim, 2 ay sonra tekrar başladı. garanti bittiği için de bir daha götürmedim. kronik bir sorun gibi duruyor. sinir bozuyor bazen.