Kadjar ALev Kırmızı Nasiol MetalCoat F2 Uyguladım

sinanali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 gün önce aracıma Nasiol Metalcoat ürünü uyguladım. Sonuç resimlerden çok anlaşılmasa da iyi oldu gibi.

1.Adım araç yıkandı ve iyice kuruması beklendi
SrQNHa.jpg

LlR6aA.jpg

2.Adım Nasiol ürünü içeriğinden çıkan atomizer ve microfiber bez ile uygulandı. Uygulama anında resim çekemedim. Yalnız 50ml'lik ürün talimatlarında 1m2 alana 20-30 püskürtme diye yazmış. Ben 20'şer defa püskürttüm. Tavana, arka bagaj kapağına,lastik ve jantlara yetmedi ürün. Ben de bezin ıslanmış olan kısmı ile iyice ovaladım eksik kalan yerleri. Hatta camlara da uygulayan olmuş ben de sürdüm camlara. En son olarak da aynı bez ile jantları ovaladım. Lastiklere kısmet olmadı artık microfiber bez ağlıyordu.

Uygulama sonrası 24 saat beklemek gerekiyor. Aracı biraz kollamak gerekiyor yağmurdan sudan çamurdan.

Yaklaşlık 10 saat sonraki fotolar:
NMaLUl.jpg

GZAMnt.jpg

24 saati geçtikten sonraki fotolar:
TaJu4D.jpg

ZN4jol.jpg

4EizRZ.jpg

QmOAtD.jpg

Up4poO.jpg

uSZaEz.jpg

Motor ve kaputu altındaki lastik plastik aksamlara da sürttüm bezi (aşırı ısınmayan bölgelere, fitil ve bağlantılara) Fakat resim çekmemişim. Oradan da resim eklerim.

Resimler ile gerçekten anlatılacak gibi değil. Hakikatten rengi muhteşem oldu. Zaten çok severek almıştık. Tekrar aşık edecek gibi oldu rengi inanın. Tabii ne kadar sürecek bu parlaklık göreceğiz. Bu arada satış reklamlarında 1 senelik diyorlar ama ürünün kutusu üzerinde 6 ay ve 30 yıkama diye belirtmiş bunu da söylemekte fayda var. Yağmur altına girmeyi kaçırdım bugün. Yağmur denk gelirse o zaman belli olacak asıl durumu. Ya da bir sonraki yıkamada.

Saygılarımla.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Elinize emeğinize sağlık güzel olmuş [emoji122]

sinanali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim Coşkun bey sağolun.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Maşallah.Cok güzel olmuş.Elinize sağlık.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Sabır isteyen bir uygulama, emeğinize sağlık, rengi canlı duruyor...

sinanali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim. Uğraştırıcı ama keyifli. Sonuç iyi olunca daha da keyif alıyor insan. Bakalım parlaklık ve el sürtünce olan kayganlığı var ama ne kadar sürecek.

sinanali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güncelleme:

Uygulamadan 5 gün sonra parlaklık devam ediyor.

WjCQs4.jpg

Uygulamadan 6 gün sonra hafif yağmur yakaladım aracı yağmur altına koydum fakat yeterli yağmur yağmadı. Yine de kaplamanın etkisini görecek kadar yeterli oldu.

vCwcYm.jpg

lqaliK.jpg

EtHThS.jpg

GzprUX.jpg

Uygulama işleri ile uğraşanlardan duyduğum kadarı ile eğer uygulama başarılı ise su/yağmur top top birikmeliymiş. Toplar ne kadar sıksa o kadar iyi imiş. Bunlar sadece kulaktan dolma duyduğum bilgilerdir ki eğer doğru ise uygulamayı başarmışım görünüyor. Hemen aracımın arkasında duran komşumuzun aracında sular böyle top top birikmemişti. Sanırım doğruluk payı da yok değil. Bu arada parlaklık devam ediyor.

Fırsatım olursa zaman zaman bu konuda güncelleme yapmaya devam edicem.

sinanali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önceki mesajımda bahsettiğim herhangi bir kaplaması olmayan komşumuzun aracı.
dOAUzW.jpg

jDsORv.jpg