Kadjar deri koltuk zarar görmemesi için ne yapabiliriz.

sahsiyet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, 1.2 black edition kadjarım full deri koltuk malumunuz kullanımdan dolayı zamanla izler ve aşınmalar oluşuyor. En iyi, zarar vermeden nasıl bakım yapabiilriz.

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kendi aracımda turtle wax ın deri bakım ürünlerini kullanıyorum düzenli olarak derinin sertleşmesini engellediği için deride oluşacak kırılmaları engelliyor tavsiye ederim size de. Bir de oto yıkımalarda tembihleyin koltuklari silmesinler cunku islak nemli bezle siliyorlar bu da cok fazla zarar veriyor deriye.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de sürücü koltuğunda inip bindiğim kenarda çatlak var nasıl onaracağımı bilsem...

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Azcık paraya kıyarak tamamen deforme olunca yenileyeceksiniz :)

Bende de sürücü koltuğunda inip bindiğim kenarda çatlak var nasıl onaracağımı bilsem...

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen zaten parçalı deri olduğu için düzgün bir döşeme ustası bulursanız sadece yıpranan ya da yırtılan parçayı değiştirtebilirsiniz. Ben kendi aracımda deri yırttığım için bu şekilde yapmıştım ancak nolursa olsun renk farkı oluyor.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kendi aracımda turtle wax ın deri bakım ürünlerini kullanıyorum düzenli olarak derinin sertleşmesini engellediği için deride oluşacak kırılmaları engelliyor tavsiye ederim size de. Bir de oto yıkımalarda tembihleyin koltuklari silmesinler cunku islak nemli bezle siliyorlar bu da cok fazla zarar veriyor deriye.

Güzel bilgiler.
Ben de deri arabalarımda Deri temizleyici sonra da Deri Bakım Wax'ı kullanıyordum (aldığım zamanda en çok önerilen Chemical Guys'dı ). Şimdiki ürünleri bilmiyorum ama sizin dediğiniz gibi yapmak lazım.

Bu arada Megane 4'ün yarı deri koltukları deri olarak düşünmediğim için hiç bakım yapmadım :)

Bu arada oto yıkamacıların yaptığı ıslak nemli bezli silmenin zararını tam bilmiyorum.
Deri sütü yerine ıslak bezle de deriyi çok temizleyen yer görmüştüm.

sahsiyet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Link paylaşmak etik mi bilemedim araştırırken şöyle bir ürüne denk geldim fiyatı yüksek gibi ama youtube da videoları mevcut. Emin olamadım

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Islak bezle sildiklerinde deri suyun nemini çektiği için deride sertleşmeye sebep oluyor çatlamaların en büyük sebeplerinden birisi bakım ürünleri içindeki maddeler sebebiylr yumuşaklık sağladığı için çatlamaları geciktiriyor.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli