Kadjar diesel otomatik kalkışlarda hafif vuruntu.

sabri_1881

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arabada da yokuş yukarı araba çıkınca ve trafik olunca önündeki arabalar durup durup gifiyor biliyorsunuz o trafikte her 2 saniyede bir motor durup tekrar çalışıyor.Start stoptan dolayı ve araba aşağıya doğru motor çalışmadığı için kayıyor.Bende bundan şikayetçiyim

raskolnikov

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bendede var sadece yokuş aşağıda yapıyor , ilginctirki spor moda aldığım yapmıyor , arada bir boşluk var
aracım Megane dizel otomatik

raskolnikov

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arabada da yokuş yukarı araba çıkınca ve trafik olunca önündeki arabalar durup durup gifiyor biliyorsunuz o trafikte her 2 saniyede bir motor durup tekrar çalışıyor.Start stoptan dolayı ve araba aşağıya doğru motor çalışmadığı için kayıyor.Bende bundan şikayetçiyim

fren sistemi 2 kademe sert bastığınızda kayma yapmayacaktır bu durum bende bu sekilde çözüldü

Capturp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bendede var sadece yokuş aşağıda yapıyor , ilginctirki spor moda aldığım yapmıyor , arada bir boşluk var
aracım Megane dizel otomatik

Ben motor ya da şanzıman takozlarından şüpheleniyorum. Çarşamba servise gideceğim bakalım ne diyecekler. Burada yazarım sonuçları. Sizin aklınızda başka olasılıklar varsa paylaşın servise dolu gidelim :)

raskolnikov

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben motor ya da şanzıman takozlarından şüpheleniyorum. Çarşamba servise gideceğim bakalım ne diyecekler. Burada yazarım sonuçları. Sizin aklınızda başka olasılıklar varsa paylaşın servise dolu gidelim :)
ben de o şüpheyle gittim , kavramadan dolayı yaptığı normal olduğu söylendi , normalde motosikletler bu tip durumlarda arka jant icindeki dişli takozunu değiştirip çözerdim :D , gelişmeleri yazarsan ona göre bizde bir yol izleyelim

Capturp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de o şüpheyle gittim , kavramadan dolayı yaptığı normal olduğu söylendi , normalde motosikletler bu tip durumlarda arka jant icindeki dişli takozunu değiştirip çözerdim :D , gelişmeleri yazarsan ona göre bizde bir yol izleyelim

Servis’e gittim ve normal dediler. Aracın ön tekeri döndüğü sürece freni bırakınca kavrama tekerle birlikte dönen mekanizmayı yakalıyormuş ve bu da hafif vuruntuya sebep olıyormuş. Kavrama yaparken teker dönmediği sürece sorun yokmuş yani mesela düz yolda ya da yokuş yukarı gibi. Sadece yokuş aşağı yapmasının sebebi buymuş. Ya ayağı frenden çok yavaşça çekeceğiz ya da el freni çekili kalkış yapacağız vuruntudan kaçınmak için. Yani ayağı frenden çekerken el freni çekili olacak, böylece kavrama yaparken araç hareketsiz olmuş olacak.