Kadjar incelendi Detaylar

Lias

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sizlere bir soru;
*120bin verip 1.5dci 110hp edc full C segmet kadjar almak mı mantıklı? Yoksa
*125bin verip 1.6dtec 160hp 9 vites baz model D segmet honda cr-v almak mı?

İki aracı satın alsak ve 1 ay sonra (yada yıllar sonra) satışa çıkarsak, kadjarı kaça ve ne kadar sürede satabiliriz. Hondayı ne kadar sürede ve kaça satabiliriz?

Lias

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjar, talisman ve espace ile aynı zamanda üretilmesine rağmen. Kadjarın iç dizaynı demode, diğerlerin ki daha hoş ve şık olmuş. Bu yüzden soğudum. Seneye makjaj yaparlar, iç yapısını talisman gibi görebiliriz.

SerkanAydogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sizlere bir soru;
*120bin verip 1.5dci 110hp edc full C segmet kadjar almak mı mantıklı? Yoksa
*125bin verip 1.6dtec 160hp 9 vites baz model D segmet honda cr-v almak mı?

İki aracı satın alsak ve 1 ay sonra (yada yıllar sonra) satışa çıkarsak, kadjarı kaça ve ne kadar sürede satabiliriz. Hondayı ne kadar sürede ve kaça satabiliriz?

Kadjarın ful ve opsiyonların hepsini alırsan 110 bin lira oluyor. aynı özellikleri bulunduran crv 146 bin. satarken ikiside iyi satılır.

tgunes2003

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yaklaşıl 3 yıl Audi A5 kullandım. Renault' inanılmaz bir önyargım vardı. İnanın Kadjar'a bindikten sonra bu önyargımı kırmış oldum. Vites geçişleri(düz vites) ve debriyajı inanılmaz yumuşak, araçta ses yok, A5'te çok sert süspansiyon vardı ve çukurlara girdiğimde çiğerlerim sökülüyordu. Şimdi dağa taşa vuruyorum rahatım, mutlıyum inşallah böyle de sürer.. Teşekkürler Renaulta, Efsane MOTOR 1,5 dCİ'ye....

hsn79

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öyle aracı derinlemesine test edecek kadar otomobil bilgisi olan biri değilim dolayısıyla basitçe kullanım tecrübelerimi anlatabilirim ancak. Aracı teslim almak için İstanbula gittim ve dönüş yolunda Bursaya kadar aracı test etme imkanım oldu. Yolun en az 1 saatinin İstanbulda şehiriçi ve ciddi trafikte olduğunu belirteyim. Toplamda katettiğim yaklaşık 300 km de yakıt tüketimi ortalama 5.1 di. Ayrıca yol boyu klima sürekli açıktı. Bu arada aracım 1.5 dci edc icon baz hali. Önceki aracım yine otomatik vites benzinli qashqaidi. Qashqaideki cvt den midir tam emin değilim ama özellikle düşük viteste kullanmak tam işkenceydi. Resmen gitmediğini hissettiriyordu araç, hele ki araçta 4 kişi varsa durum tam felaket oluyordu. Gelelim kadjar tecrübeme, düşük viteslerde bile en ufak gaza çok iyi tepki veriyor ve resmen gitmek istediğini hissettriyor araç. İç mekan kalitesi bana qashqai ile aynı geldi, tabi dokunmatik ekran ve gösterge çok hoş ve kullanışlı. Sonuç olarak şu ana kadarki kullanımımda herhangi bir sorun yaşamadım ve şimdilik çok memnunum.

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
120 ile giderken sürekli 2400 rpm de gidiyor. Ben eski arabamla çok yüksek devirde gidiyordum bu değer normal geldi. sizce nasıl?
güzel fakat bu işi vw iyi yapıyor bizim aile aracımız b8 passat 5 viteste bu devirde ve 6 sıda var 6. vireste 2200 devirde 150 160 arası gidiyor uzun yolda bu çok önemli

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kazasız belasız güzel günlerde kullanın inşallah.

serdar 79

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar manuel vites kullananlara bir sorum olacak özellikle 3. viteste gaza yüklenince vites kolu hafiten 1 cm e yakın ileri geri hareket ediyormu sizde cevaplarsanız sevinirim
bu arada araçta bence 2 tasarım kusuru daha var birincisi A sutunu kumaş kaplı her araçta plastik olur çünkü zamanla kararma yapar temizlenmesi kolay olması için ikincisi bagaj kapağının alt kısmı tampon göre çıkık hafif yüksek bi araç arkadan tampona dokundurursa bagaj kapagınıda temas edecektir normalde dikkat edin diğer tüm araçlarda bagajın alt ucu tamponun en az 5 cm gerisinde kalır ki bu bilinçli yapılır

fblorenzo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet çoğu renault da var bu 3.vites titremesi kronik sorun