Kadjar Neden Satılıyor?

poseidon999

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Qashqai ve Kadjar aynı şasiyi, aynı motor teknolojisini ve aynı şanzumanı kullanıyorlar.
Ufak tefek dokunuşlar dışında birbirlerinden çok farkları yok.
Qashqai nin tutması ama Kadjarın tutmamasının tek sebebi insanların kalite olarak Nissan'ı tercih etmeleri olabilir.
Fiyatları arasında da fark yok gibi...

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Qashqai euro5 motor kadjar euro6 bide sanzimani x-tronic, kadjar edc. Bu farklar var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

poseidon999

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Qashqai euro5 motor kadjar euro6 bide sanzimani x-tronic, kadjar edc. Bu farklar var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet iki araçta da motor ve şanzuman üretimi Renault'a ait.

Lias

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dizel otomatik suv seçeneği pek olmadığı için, pazar şuan çok boş, 1.6 dizel seçeneği olarak bu yıl pazara bu araçlar girecek. atea, kodiaq, 3008 suv, tiguan, kuga vb. bu yıldan sonra kadjarın işi bayağı zor olacak gibi. pazar boş diyerek otomatik-manuel arasında 10 bin fark var. yuhh yani.

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dizel otomatik suv seçeneği pek olmadığı için, pazar şuan çok boş, 1.6 dizel seçeneği olarak bu yıl pazara bu araçlar girecek. atea, kodiaq, 3008 suv, tiguan, kuga vb. bu yıldan sonra kadjarın işi bayağı zor olacak gibi. pazar boş diyerek otomatik-manuel arasında 10 bin fark var. yuhh yani.
Bütün firmalarda fark var ama....

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Semavi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet bütün firmalarda bir fark var dizel ve benzinli açısından.Ki bazılarında uçurum sayılacak noktada.
Bugün deneme sürüşü yapacaktım fakat gitmedim.Araç olarak da gerçekten aklımda kaldı,çoğunlukla galeri gezerken pek araç içlerine girmem fakat kadjarın içinden çıkamadım.Tabi zevkler ve renkler faktörü var.Bmw x5-x1 arasında kaldım uzun bir süre ama kadjarla tanıştığımda biraz daha ısındım araca.
Böyle iştaha gelmişken de ince eleyip sık dokuyorum ve bu durumda 2016 modelin bile bir ay kullanıp satılması aklımda soru işaretlerine neden oldu.Sonuç olarak iki yılda ancak alınan aracın kar sağladığı bir gerçek

ciekmete

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Satis rakamlari ayni olmasa da sahibinden.comda 67 tane kadjar, tam 400 tane de 2015-2016 model quashqai var. Bu inceleme baska modeller ile ve satis rakamlari ile oranlanarak da detaylandirilabilir.
Ancak, su cok acik ki her modelde satiliga cikarilmis cok sayida yeni arac bulabilirsiniz. Bu da cok normal bence.
Kisacasi su anda kadjar tutulmadi, aman millet satiyor falan demek cok mantikli bir degerlendirme degil.
Saygilar.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Aynı durum Captur Outdoor modelindede vardı . Daha 1 aylık aracı 2.elde görünce insan şaşırıyor ama farklı bir zihniyet iş başında sanırım.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Semavi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ciekmete doğru bir yaklaşım yapmışsın,bu konuda ki şahsi kadjar odağım araçla ilgilendiğimden dolayı.Sadece neden satıldığı konusunda fikir alış verişi muhtemelen diğer model ve markalarıda inceleyen arkadaşlar için cevap barındıracaktır diye düşünüyorum ve tabi ki şüpheleri içimizden kaldıracak "evet mantıklı" diyeceğimiz bir sonuca varma şansını da elde edeceğiz.Soruyu satıcıya sormuş olsak ya cevaba güvenmeyeceğiz ya da satan kişi yanıt vermeyecek.

ciekmete

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler Semavi, Kadjar'la ilgili ufak tefek problemleri arkadaşlar birkaç konu altında paylaşıyorlar. İnsanlar çok farklı nedenlerle araçlarını satıyor olabilirler. Bazıları nakit gerekmesi yada manuel alıp kullanamaması gibi şahsi nedenlerle satıyor olabilir. Ama mutlaka bir problem yaşayıp araçtan soğuyanlar da vardır. Araç seçimi zor iş bu arada insan herşeye dikkat ediyor. Ama bence ikinci eldeki ilan adedi diğer markalardan çok da yüksek değil.
Size birkaç rakam vereyim.

2015-2016 Toplam Satışlar
Quashqai 2015 (Toplam. Bir kısmı 2014 model olabilir) - 17413, 2016 - 4710, Toplam 22123
Kadjar 2015 (Haziran ve sonrası) -3877 , 2016 - 1829 , Toplam 5706

Toplamda satılan 2015 ve 2016 Quashqai sayısı Kadjar'ın 3,88.
Sahibinden.com'daki aynı model ilanların oranı ise 400/66=6,06.

Ayrıca;
Alınıp satılığa çıkarılan 2015-2016 model kadjar oranı 66/5706=%1,1
Alınıp satılığa çıkarılan 2015-2016 model quashqai oranı 400/22123=%1,8

Sonuç olarak bu değerlere baktığımızda aracı alıp ilk yılda satılığa çıkaranların oranı quashqai'de kadjardan daha yüksek.

Sizin bu konuyu açmaktaki amacınızı anladım.

Bu değerlendirmeyi merakımdan yaptım ve paylaşmak istedim.