Kadjar Yakıt Tüketimi Veritabanı

metu1406

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla hocam ben 1.2 ıkon muson paketlisini aldım ama henüz çok yeni yakıt durumundan bilgi veremem ama çekişi konforu ve yol tutuşu olarak gerçekten çok memnun olduğumu söyleyebilirim.

Geceyry

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla hocam ben 1.2 ıkon muson paketlisini aldım ama henüz çok yeni yakıt durumundan bilgi veremem ama çekişi konforu ve yol tutuşu olarak gerçekten çok memnun olduğumu söyleyebilirim.

Bende düşünüyorum. 1.2 ye çok önyargılı yaklaşıyorum ama umarım pişman olmayız..

sefaozmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5.2 5.7 arasina duser tahminim benim arac o civarlarda geziyor. 4000 km deyim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Umarm bende o rakamları görürüm 9.1 ciddi anlamda yüksek. Sizin ilk zamanlar yakıt ortalaması kaçtı hiç dikkat ettinizmi ?

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Umarm bende o rakamları görürüm 9.1 ciddi anlamda yüksek. Sizin ilk zamanlar yakıt ortalaması kaçtı hiç dikkat ettinizmi ?

Bayiden aldigimda 6.8 falandi. Ertesi gun istanbuldan antalyaya uzun yola ciktim 4.1 e dustu. 50 kmdeydi arac uzun yola cikinca.

TT1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bayiden aldigimda 6.8 falandi. Ertesi gun istanbuldan antalyaya uzun yola ciktim 4.1 e dustu. 50 kmdeydi arac uzun yola cikinca.

Ben bayiden aldığımda 16lt görünüyordu
hiç uzun yola çıkamadım.
Şu an 6.4lt ve 420 km deyim.

sefaozmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bayiden aldığımda 16lt görünüyordu
hiç uzun yola çıkamadım.
Şu an 6.4lt ve 420 km deyim.

Benim araç 3.400 civarında hala 9.1 gösteriyor. Siz böyle söyleyince bir sorunmu var diye düşünmeye başladım. Pazar günü Ankaradan İzmire git gel yapacam ozamanda 9 ları görürsem servis yolu gözüktü demektir.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç 3.400 civarında hala 9.1 gösteriyor. Siz böyle söyleyince bir sorunmu var diye düşünmeye başladım. Pazar günü Ankaradan İzmire git gel yapacam ozamanda 9 ları görürsem servis yolu gözüktü demektir.

Duz vitesmi araciniz? Anlasilan duz vites kadjarlar otomatikten fazla yakiyor.

Geceyry

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Yalnız benzinliyse şehir ici normal olabilir

naciköksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar.
Ben de aracımı 4 gün önce aldım .1.2 turbo.İstanbul Şehir içi ve gerçekten dur-kalk kullanıyorum.yeterli veri için km.yapmak lazım ama bu araç şehir içinde bile 7.5 litreyi geçmez..çünkü benim 300 km şehiriçi ortalama hız 25 km iken bile 6,5 7,5 arası oynuyor.
Bu arada ben 10 yıldır dizel kullanan birisi olarak alışmam zor olsa da araç dizel gibi torku olması nedeniyle sakin ve düşük devirli kullanımlar için de uygun.Ancak devir aldıkça turbonun da etkisiyle gücü artarak hissetmek :)) işte bu da dizele artı bir özellik...
çekinmeen alın derim

Lias

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 aracı olanlar arkadaşlar, yol bilgisayarı yanıltıcı oluyor, kendiniz bir hesap yapınız. gerçekten şehir içi kullanımlarda 8.5-9 görmeleri normal. unutmayınız Türkiye şartlarında fabrika değerleri yakalamanız imkansız. ülkemiz dere-tepe, iniş-çıkış, hava kirliliği, vs... fabrika değerlerinin altında değer yazan arkadaşlara reno çağırıp madalya vermesi lazım:) düşük değer yazanlar, kaymak gibi yolda gidipte ş.içi şu kadar gördüm demesin. unutmaynız, ş.içinde yaşayıp fakat düşük hızda ş.dışı yol dinamiklerinde kullanıyor olabilirsiniz. yani gerçekten 9lt görmeniz normaldir.