Kadjar'da tespit edilen arizlari burada toplayalim

alper coskun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar merhaba ilk mesajim ve sirf su sensor sesi arizasinin kolay cozumunu paylasmak icin uye oldum :) Burda park edenler kontak kapatanlar fln siz cok ugrasiyorsunuz :)

Ses geldiginde yapmaniz gereken sirasiyla;

- Dokunmatik ekranin sol ust kosesindeki surus yardimi butonuna basin (fiziksel buton, ekranda degil)
- orada park sensoru ayarlarina gelin (engel algilama diye de gecebilir emin degilim)
- burada size sensor sesinin tonu icin 3 opsiyon sunar, bunlardan secili olmayanlardan birine basin, ses direk kesilecektir. Sonra hemen tekrar zaten kullanmakta oldugunuzu secin, anasayfa tusuna basin ve cikin.

Bu islemi yapmak 5 ila 10 saniye arasi aliyor ve su ana kadar hep isime yaradi.

Onun disinda benim arac su anda 7000 de ve aracinizin yagini tamamlayin diye uyari verdi. Yag seviyesini kontrol ettim ve gercekten minimum a yakin gozukuyor, bu normal midir?

arac 1.5 dci edc icon.

yağ seviyesi için servise giderseniz yağınızı tamamlamak zorunda bakım süresi dolmadığı için aynısı benim megane 3 üm de de olmuştu.

feyzullahc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ugultu

benim kadjarda 130klm.den sonra ayni uğultu başlıyor 130klmden aşagı düşünce kesiliyor devamlı müsait yollarda deneme yapıyorum bazen 170klm.cıkıyorum ayni ugultu olmuyor rüzgar karşıdan gelince oluyor sanıyorum servise gittim yukarı sordular cam lastiği söküp denemelerini olmassa camın sökülmesini olmassa tavanın sökülüp takılmasını söylemişler yani deneme yanılmayla sorunu çözmeye çalışacaklar ben bu işlemi kabul etmedim, ancak hergün arabayı kontrol ediyorum şöförün oturma şekline göre ön camın sol tarafı sag tarafa göre 2mm aşagıda buda cıtanın ucu ile cam lastiğinin arasını acıyor orada bir boşluk oluşuyor rüzgarın oraya çarpması sonucu ses oluşuyor sanıyorum. tavanı elinzde yukarı iterseniz ses kesiliyor. ancak ses sizin aracınızdaki sesle ayni ses ama sizin arac durduğu zamanda ses devam ediyor. kafam karıştı,dert satın aldık herhalde,her gördüğüm kadjara bakıyorum bazı kadjarlarda ayni kusur var.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar merhaba ilk mesajim ve sirf su sensor sesi arizasinin kolay cozumunu paylasmak icin uye oldum :) Burda park edenler kontak kapatanlar fln siz cok ugrasiyorsunuz :)

Ses geldiginde yapmaniz gereken sirasiyla;

- Dokunmatik ekranin sol ust kosesindeki surus yardimi butonuna basin (fiziksel buton, ekranda degil)
- orada park sensoru ayarlarina gelin (engel algilama diye de gecebilir emin degilim)
- burada size sensor sesinin tonu icin 3 opsiyon sunar, bunlardan secili olmayanlardan birine basin, ses direk kesilecektir. Sonra hemen tekrar zaten kullanmakta oldugunuzu secin, anasayfa tusuna basin ve cikin.

Bu islemi yapmak 5 ila 10 saniye arasi aliyor ve su ana kadar hep isime yaradi.

Onun disinda benim arac su anda 7000 de ve aracinizin yagini tamamlayin diye uyari verdi. Yag seviyesini kontrol ettim ve gercekten minimum a yakin gozukuyor, bu normal midir?

arac 1.5 dci edc icon.

Benim aracda 1.5 dci edc, sensor sorunu ilk aldigim gun oldu sonradan hic olmadi allahtan.

6700 kmde suan arac yag uyarisi vermedi, bende hic kontrol etmedim.

Bass sesine gelincede arabanin kapi dikiz aynasi titreme var, silikon sprey sikmayi dusunuyorum kapi tarafina.

Sent from my iPhone using Tapatalk

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracda 1.5 dci edc, sensor sorunu ilk aldigim gun oldu sonradan hic olmadi allahtan.

6700 kmde suan arac yag uyarisi vermedi, bende hic kontrol etmedim.

Bass sesine gelincede arabanin kapi dikiz aynasi titreme var, silikon sprey sikmayi dusunuyorum kapi tarafina.

İç Dikiz aynası'nda orta derece bassta ve Şoför tarafı dış ayna'da 100km den sonra titreme var. bunu çözmeleri gerekıyor. Açıkçası servıs zamanını beklıyorum.

Mehmetgenco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, ben oyak kampanyasından Kadjar 1,5 dci İcon manuel platin gri modeline yazıldım. kampanya fiyatı 84.500 gibi fiyat geliyor. buradaki şikayetleri görünce biraz endişelerim oluşmaya başladı. umarım pişman olmam.

Son düzenleme:

orcun35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Endişelenmeyin bence, ben de oyak kampanyasına girdim. 1.5 dci icon edc ve panorama paketli.

Şöyle bir durum var geçen sene Kadjar yaklaşık 3900 adet satmış ve şuan sahibinden com da ortalama 40 araç 2. ele düşmüş. Yani %1'i. %99 aracından memnun demek oluyor ki daha aracın ilk üretimleri onlar.. ve takip ettiğim kadarıyla 2 günde 9 adet 2. el Kadjar satıldı yani piyasa yapmış :)

Her araçta ilk yıl bazı problemler olur ki Kadjar için bahsedilen arızalar da aman aman arızalar değil ve çözümü olan ve çözülen sıkıntılar..

Yeni modellerde bu sıkıntılarla karşılaşacağımızı zannetmiyorum, olsa bile kısa sürede çözülecektir.

Siz içinizi ferah tutun, şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın..

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pisman olmazsiniz agustosda aldim simdiye kadar banamisin demedi. 6800 km deyim. 1 kerede uzun yol deneyimim oldu. İstanbul Antalya arasi 1.5 dci edc icon 4.1 ortalama yakit.

Mehmetgenco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ikinci el piyasasını bende takip ettim favorime eklediğim 10 adet Kadjar, 5 adet captur vardı. bir haftada kadjarların 7-8 tanesi satıldı. Captur 1 tane satıldı.