Kadjar'da tespit edilen arizlari burada toplayalim

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benim renault kadjarda da star stop kontrol ettir uyarısı veriyor başka veren varsa bana ulaşursa sevinirim
15 defa servise götürdüm her götürdüğümde aracın değişik yerlerini değiştirdiler noterden ihtar çektirdim sonucu gelmedi konuyla alakalı dönüş taparsanız sevinirim iyi günler

Bende de bu hatayı verıyor. Aku ustundekı kaptör değişti ama sorun çözülmesi. bu sorunun çözümü basit : AKÜ DEĞİŞİMİ ama onu da yaptıramadım. hala Kaptör Değişimi diyip duruyorlar. Geberesiceler. :)

ERDOĞANSU

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjar aracımı çok severek beğenerek kullanıyorum ama ara sıra, şimdiye kadar kullandığım araçlarda rastlamadığım , ufak tefek diyebileceğim problemler veya donanım eksiklikleri ile karşılaşıyorum şimdi de araba giderkene :) bir yere çok yanaşmış gibi sinyal sesini alıyorum , bir yerde bu soruna rastladım ama çözüm neydi unuttum :)

tgunes2003

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjar aracımı çok severek beğenerek kullanıyorum ama ara sıra, şimdiye kadar kullandığım araçlarda rastlamadığım , ufak tefek diyebileceğim problemler veya donanım eksiklikleri ile karşılaşıyorum şimdi de araba giderkene :) bir yere çok yanaşmış gibi sinyal sesini alıyorum , bir yerde bu soruna rastladım ama çözüm neydi unuttum :)

Arabayı sağa çek. Geri vitese al. Tekrar 1. Vitese al ve devam et.

ERDOĞANSU

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler....Ancak bu sinyal sesini 4.5 gündür alıyorum defalarca geri vites yapmışımdır , devam ediyor.

tgunes2003

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler....Ancak bu sinyal sesini 4.5 gündür alıyorum defalarca geri vites yapmışımdır , devam ediyor.

Park sensörlerinde sıvı teması olabilir mi? Kar yağdığında da sensörün üstü karla kaplandığında ses çıkarıyordu.
Ayrıca sinyal sesi dediğiniz; park sensörünün sesi değil mi? Eğer öyleyse hangi hoparlörden yoğun geldiğini öğrenip o sensöre yoğunlaşmanız daha verimli olacaktır.

kutluay345

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R link 2 yi genel sıfırlama yapmanızı tavsiye ederim,büyük ihtimal düzelecektir

ERDOĞANSU

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet park sensörü sesi. Çok yağmur yağmıştı ondan sonra oldu.Kutluay 345 arkadaşın dediğini yapayım düzelmezse sensörler incelencek mecbuur :)

ERDOĞANSU

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler öyle yapayım.R link 2 yi sıfırlayınca bir kaybım vs oluyormu ?

kutluay345

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bütün ayarlarınız kaybolur,uygulama navi silinmez.

ERDOĞANSU

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam bakayım teşekkürler.