Kafamı kurcalıyan subab ayarı..

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bildiğiniz üzere aracımın motorundan motor çalışırken şık şık şık bi ses geliyor subab ayarı olduğunu sanıyordum ben hep bu gün kardeşim aracı bi yere göstermiş subab sesi değil bu demiş eleman yağ pompasından gelebiliceğini söylemiş :S :S şimdi sorum şu sizlere bu şık şık sesi motor soğukken gelmiyen bi ses motor soğukken gelen tek ses enjeksiyonun çıt çıt sesi.. motor normal ısısına ulaştığında başlıyor ve aracı kullandıkça artıyor :S araçta şu anda gözle görülen tek şey 4 pistonun eksoz manifoltunda büyük bir çatlak ama patlama yapmıyor.. sesi dinlediğimde kaputu açtığımda sol taraftan geliyor gibi egsoz manifoltundaki çatlak sağ tarafta kalıyor. bide ben araçtan lpg söktürdüm bildiğiniz gibi lpgde hiç bir koşulda bu şık şık şık sesi gelmiyordu eminim benzine geçtiğimde yapıyodu yağ pompası olsa o zamanlardada bu sesi oluşabiliceğini düşünüyorum doğrumuyum yanlışmıyım? bu gün bujileri söktüm. dördünede baktım hiç birinde yağlanma ıslanma yok..ama bu ses baya kafamı kurcalar oldu düşüncelerinizi yazarsanız yada böyle bir tecrübe edinen arkadaşın tavsiyelerini istiyorum :) yardımınız için teşekkürler :)

Son düzenleme:

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lifter sesi olabilir.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim bizim buraya bi gel bi baktıralım ona göre hareket edersin..

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane 1 classiclerde subap ayarı yok, coupeleri tam bilmiyorum

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim bizim buraya bi gel bi baktıralım ona göre hareket edersin..
zten ilk işim o ama araç sürekli kardeşimde firma mağza açılışı arifesinde araç sürekli onda bi boşa çıkamadı aklımdaki ilk sana göstermek :) :)

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zten ilk işim o ama araç sürekli kardeşimde firma mağza açılışı arifesinde araç sürekli onda bi boşa çıkamadı aklımdaki ilk sana göstermek :) :)

herzaman beklerim kardeşim