Kalkarken titreme sorunu !

ensar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yeni kasa kango aracı 1. viteste kaldırırken aşırı derecede titreme oluyor. torpido bile aşırı derecede sallanıyor.
gazı çok versem de aynı fark etmiyor.
yüksek hızlarda falan sorun yok sadece 1. vites
kaputu açıp test yaptım aracı kaldırırken motor aşırı bi derecede sallanıyor

araç 20.000 de 2012 model

Son düzenleme:

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun ya baskı balata,yada motor şanzuman takoz-kulakları diye düşünüyorum

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
baskı balata ben burdayım bana bi baktır istersen diyor :) aracı bi yokuşa alın hissetirir kaçırmayı ölçmeniz lazım son zamanlarda zor dur kalklı ve yüklü bi şekilde kullandıysanız kesin baskı balatadır. düşük bi ihtimalde motor kulaklarından olabilir :)

ensar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
baskı balata ben burdayım bana bi baktır istersen diyor :) aracı bi yokuşa alın hissetirir kaçırmayı ölçmeniz lazım son zamanlarda zor dur kalklı ve yüklü bi şekilde kullandıysanız kesin baskı balatadır. düşük bi ihtimalde motor kulaklarından olabilir :)
ya aslında aracı aldığımızdan beri vardı ama çok hafifti o zaman kaç kere servise gittik bi şey yok dediler ama şimdi acaib derecede sallanıyor araba.bu arada araç 2012 model 20.000 de
acaba motor kulağı sert çukura düşmelerden falan kopabilirmi. motoru açtım test yaptım motor acaip sallanıyor

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o zaman takozlara bi baktırın rolantide sürekli sallanmasına o neden olur ara sıra sallanıp bırakıyorsa başka bi şey vardır yeni nesil dizellerden çook anlamam ama arkadaşlarımız yardımcı olucaktır :)

ensar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o zaman takozlara bi baktırın rolantide sürekli sallanmasına o neden olur ara sıra sallanıp bırakıyorsa başka bi şey vardır yeni nesil dizellerden çook anlamam ama arkadaşlarımız yardımcı olucaktır :)
yok rolantide sallanmıyo zaten kalkışlarda

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benide takozlar düşündürüyo Ensar, bi baktır servise laf edersin bu araba daha 20000de diye garantiden değiştirirler heralde

ensar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni kangoo baskıyı hemen bitirecek bir araba değil ama kul yapısı sonuçta hatalı olabilir .
20.000 km bile olsa araba zorlatıldığında baskıyı yıpratabilir .
Takozlarda 20.000 km de eskimez ama işte kul yapısı .

Son olarak Mazotun kalitesinden olabilir .

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor acayip sallanıyor demişsin? :Sacayip sallanmayı 1.ci viteste kaput açıkken biri kaldırırken mi baktınız? çünkü araç dururken motor sallanıyorsa (aşırı derecede) enjeksiyon sistemi geliyor :S 2012 model bir araçta olmaması gereken bi şeyler acaba aracı kaldırırken kaç bin devirde kullanıyorsunuz az gaz veriyorsanız oda titreme yapar