kalkışlarda veya yavaş hızda vuruntu

english03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba, 30000 km de edc dizel aracım var, her zaman değil ama çoğunlukla ilk ayağımı frenden çekerken, veya araba durmaya yakın durmayıp da hızlanmak istediğimde sanki eski araçlardaki şaft boşluğu gibi bir vurma oluyor. ya da yavaşlarken en son duracakken silkeleme hissi var. bu durumu yaşayanınız var mı acaba

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba, 30000 km de edc dizel aracım var, her zaman değil ama çoğunlukla ilk ayağımı frenden çekerken, veya araba durmaya yakın durmayıp da hızlanmak istediğimde sanki eski araçlardaki şaft boşluğu gibi bir vurma oluyor. ya da yavaşlarken en son duracakken silkeleme hissi var. bu durumu yaşayanınız var mı acaba

Bu olay benim araçta da var ama kalkışta yapıyor sadece. Yavaşlarken yapmıyor. Bende fluence edc var ve şanzıman diye düşünüyorum. 100.000 de benim araç. Ancak baskı değiştiğinde anlayacağım şanzıman olup olmadığını. Motor ile ilgili en ufak bi çekincem yok arıza kaynaklı olması konusunda zira araç yetkili servis bakımlı olsa görürlerdi diye düşünüyorum. Ama şanzıman dememdeki kasıt bu olay bende 60-70.000 km civarı başladı. Hala devam ediyor. 2013 bu fluence kullandım 100.000 km üzeri bir araç onda bİr sıkıntı yoktu. Servise durumu izah ettim ama sanırım teknisyen bilgili değildi normal dediler üstelemedim. Baski Balat’a değişimini bekliyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

english03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevabınız için teşekkürler, bende de 20000 de başladı, servis normal diyor. ben de motordan şüphe etmiyorum. aksine motor kusursuz. muhtemelen baskı balata. sanırım bu işler biraz da şans olayı. işlem sonucunda durumu paylaşırsanız sevinirim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevabınız için teşekkürler, bende de 20000 de başladı, servis normal diyor. ben de motordan şüphe etmiyorum. aksine motor kusursuz. muhtemelen baskı balata. sanırım bu işler biraz da şans olayı. işlem sonucunda durumu paylaşırsanız sevinirim.

İnsallah yakın zamanda bitmez :) malum 4-5.000 liralık bir parça ama haberdar ederim.

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise göre her şey normal :) Aynı sorun bende de var, aracım 17,500 km de megane 4 dizel otomatik...

english03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise göre her şey normal :) Aynı sorun bende de var, aracım 17,500 km de megane 4 dizel otomatik...
aldığımda ne kadar güzeldi. çok büyük sorun değil ama keşke olmasaydı, ya da bu kadar erken olmasaydı

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende arada oluyor belli bir hızla gidierken gazı kestiğimde bir süre sonra hızlanmak istedigimde arac bir silkeleme yapıyor bir ses ile edc kararsızlıgı muhtemelen 13binde aracım

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kişisel görüşüm edc sanzimanin özellikle 60-70.000 civarı veya 4-5 sene civarı bir sürede bu tip arızalar yaptığı. Olay kesinlikle sanzimandan diye bir yorum yapmak yanlış olur tabi ama yine de en büyük etken şanzıman diye düşünüyorum. Ne kadar dikkatli kullanılırsa kullanılsın bu aralıkta yıpranmaya ve akabinde ufak sorunlarla beraber arıza olarak kendini göstermeye başlıyor. Oldukça komplike bir sistem sıfır hata ile çalışmasını gonul ister elbette ama maalesef sorunlar çıkartıyor ve zaman zaman da ciddi maliyetler koyuyor ortaya. Şuanki sorun her ne kadar küçük bu sorun olsa da insan İster istemez buna takılmaya ve bu arızayı anladıktan sonra acaba ne zaman yapacak diye dikkat kesilmeye başlıyor ve açıkcası bu durum benim gibi takıntılı insanları çileden çıkartıyor ama elden de servis sorunu çözemedikten sonra bir şey gelmiyor [emoji4]

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araç 8500 km ve bende de aynı sorun var servise göstermedim 25 gün sonra bakıma gideceğim bakalım ne diyecekler

english03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kişisel görüşüm edc sanzimanin özellikle 60-70.000 civarı veya 4-5 sene civarı bir sürede bu tip arızalar yaptığı. Olay kesinlikle sanzimandan diye bir yorum yapmak yanlış olur tabi ama yine de en büyük etken şanzıman diye düşünüyorum. Ne kadar dikkatli kullanılırsa kullanılsın bu aralıkta yıpranmaya ve akabinde ufak sorunlarla beraber arıza olarak kendini göstermeye başlıyor. Oldukça komplike bir sistem sıfır hata ile çalışmasını gonul ister elbette ama maalesef sorunlar çıkartıyor ve zaman zaman da ciddi maliyetler koyuyor ortaya. Şuanki sorun her ne kadar küçük bu sorun olsa da insan İster istemez buna takılmaya ve bu arızayı anladıktan sonra acaba ne zaman yapacak diye dikkat kesilmeye başlıyor ve açıkcası bu durum benim gibi takıntılı insanları çileden çıkartıyor ama elden de servis sorunu çözemedikten sonra bir şey gelmiyor [emoji4]

kesinlikle haklısınız, her duruş kalkışta ne olacak diye dikkat kesiliyor, ne zaman büyük sorun olabilir diye düşünmeden yapamıyorum. ben de çok takıntılıyım. umarım uzun yıllar birşey olmaz. olur mu ki... :)