Kalkışta Aracın Sağ Ön Tarafının Titremesi

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, aracım 2014 model 1.5 dci 90 beygir icon, birinci viteste kalkışta aracın sağ ön tarafı titriyor hatta zıplıyor diyebilirim. İçeride iken farkediliyor ama dışarıda hiçbirşey farkedilmiyor. Sanki lastik bombe yapmışta aracı zıplatıyor gibi diyelim.
Önüme aniden çıkan araca çarpmamak için ani fren yaptım ve bu durum ondan sonra başladı. Servis debriyaj setinin yayları bozulmuştur fren yaptığınızda araç viteste ise şanzımana yüklenip yayları bozmuştur dedi ve debdiryaj setinin değişmesi gerektiğini söyledi. Bosch Car Service aracın sağ ön aksının boşluk yaptığını ve bundan dolayı olduğunu söyledi. Açıkçası ikiside maliyetli işler denenerek çözülecek şeyler değil. Acaba bu durumu yaşayan oldu mu?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, aracım 2014 model 1.5 dci 90 beygir icon, birinci viteste kalkışta aracın sağ ön tarafı titriyor hatta zıplıyor diyebilirim. İçeride iken farkediliyor ama dışarıda hiçbirşey farkedilmiyor. Sanki lastik bombe yapmışta aracı zıplatıyor gibi diyelim.
Önüme aniden çıkan araca çarpmamak için ani fren yaptım ve bu durum ondan sonra başladı. Servis debriyaj setinin yayları bozulmuştur fren yaptığınızda araç viteste ise şanzımana yüklenip yayları bozmuştur dedi ve debdiryaj setinin değişmesi gerektiğini söyledi. Bosch Car Service aracın sağ ön aksının boşluk yaptığını ve bundan dolayı olduğunu söyledi. Açıkçası ikiside maliyetli işler denenerek çözülecek şeyler değil. Acaba bu durumu yaşayan oldu mu?

Geçmiş olsun. Hangi serviste kontrol ettirecekseniz sorumluluğu servise bırakın. Yanı söyledikleri parça değiştikten sonra olur da sorun devam eder ve ordan değilmiş bu parcadanmış gibi yaklaşımlara maruz kalmayın.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Aracı kaldırmadan gaz verip bırakırkende zıplama ve ses varsa şanzıman takozlarından olabilir. Sadece kalkarken yapıp çıkan ses abs devreye girdiğindeki gibi bir sesse abs dişlisinden olabilir. Aynı problem sadece kalkışta değil 50-70km sa hızlarda yapıyorsa lastik tabanı telleri kırılmış olabilir. Diğer seçenekleri ustalar sunmuş ancak Tansel modumuzun dediği gibi sorumluluğu servise bırakmak daha mantıklı.

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yardımınız için teşekkür ederim, sorunum vitese takıp kalkış yaparken araç harekete geçince oluyor. Acayip derecede sağ ön taraf zıplıyor ama başkasına sürdürdüm aracı ben dışarıdan baktım dışarıda hiçbirşey belli değil. Her türlü bana maliyetli bir iş çıktı, insan şimdi diyor ki keşke fren yapmayıp çarpsaymışım ona, çünkü hiçbirşey olmamış gibi yoluna devam etti gitti şahin marka arabasıyla, olan bize olacak. Bu arada gerçekten araçlarımızda çok narinmiş.