Kalkışta Sarsıntı

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracim beymen club. Aracimin titreme sorunu vardi cozdum onu. Ama simdide araci kaldirirken hani debriyajdan ayagimiz cekiyoruz ya o esnada ara ara buyuk bir sarsinti yapiyor. Gaz a da tatminkar duzeyde basiyorum da.Aracin gogsunu salliyor yani.frene basip gaza basip debriyajdan ayagimi cektim motor sstop etme noktasina geldi. Debriyaj saglam. Hani bir parca kirik kirik yere geldimi atlama yaparak gidiyor gibi. Ama arac kalktiktan sonra hic birsey olmuyor. Giderken vitea gecislerinde bile sikinti yok. Acaba nedir sikintisi

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba kardeşim. Büyük bir ihtimalle aracınızın baskı balatasının yüzeyi yanmış. Yani balatanın kalınlığı iyidir ama yüzeyi yandığı için kavramada sorun yaşarsın. Bunuda ilk kalkışta hissedersin. Balatanın kalınlığı normal olduğundan diğer vites geçişlerinde sıkıntı yaşamazsın. Baskı balatan değişecek. Tecrübeyle sabittir.

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracimin baski balatasini degistirdim. Balatam saglam ama baski da sikinti var. Diyafram tipli oldugundan diyafram yaylar deforme olmus oda ilk kavramada kacirmaya sebep oluyordu. Kesik keaik kavriyordu. Simdi duzeldi insallah tekrarlamaz.

nmetem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracim beymen club. Aracimin titreme sorunu vardi cozdum onu. Ama simdide araci kaldirirken hani debriyajdan ayagimiz cekiyoruz ya o esnada ara ara buyuk bir sarsinti yapiyor. Gaz a da tatminkar duzeyde basiyorum da.Aracin gogsunu salliyor yani.frene basip gaza basip debriyajdan ayagimi cektim motor sstop etme noktasina geldi. Debriyaj saglam. Hani bir parca kirik kirik yere geldimi atlama yaparak gidiyor gibi. Ama arac kalktiktan sonra hic birsey olmuyor. Giderken vitea gecislerinde bile sikinti yok. Acaba nedir sikintisi
Titreme bendede var nasıl cozdun kardeşim

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Titreme sorununu soyle cozdum anlatayim. Aracimin hoparlorlerinin arkasindaki vidalar gevsemisti onlari iyice siktirdim gevsemis .gogus bu yuzden sallaniyordu. Arka takozu degistirdim. Takoz saglam gibi ama bozulmus . Ikisini ayni anda yaptim. Sonrasinda titresim yuzde 90 kesildi.bu sekilde cozdum aimdi yok sadece aksam farlari acinca sarj dinamosu motoru zorluyor onun ufak bir titresimi oluyor. Yada relantiyi ayarlayip yukseltecen.