Kalkışta tireme silkeleme

dogukan@

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar bu sorun bende aracı aldığım ilk günden beri mevcut ilk 10 bin km çıktı şuan arac 67binde hala devam ediyor.bununla ilgili servise gittiğimde farklı cevaplar aldım.bazan baskı balata sıyırmıştır kullanıcı hatası denildi bazen bu araçların hepsi böyle ısınınca yapar denildi sonuç olarak bir çözüm bulmadılar.en son bi usta debraj seti bitiyor dedi ama kullan böyle son zamana kadar dedi sonra değiştirirsin fiyatı 1500 ile 2500 arası.bence sorunu anlamıyorlar.bu konuda çözüm bulan olursan lütfen yazsın

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim 1.5 dci 90 bg clio 4 de son gunlerde kalkislarda titremeye basladi.sanki acemi soformusum, debriyaja alisamamisim gibi titreterek kaldiriyorum araci.kendimden nefret ettim bende mi bir sorun var diye.yukarda kavrama da var.arac 82000 km de ve gecmisini bilmiyorum.

ariulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende geçen gün yaklaşık 1.5 km lik bir yolu çok bozuk olmasından dolayı sürekli yarı debriyaj kullanmak zorunda kaldım camı açtığımda duyduğum koyu inanılmazdı bi garip bu araçta baskı balata

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 km. yarım debriyaj diyorsunuz bence aracın bir günahı yok siz suçunuzu itiraf etmişsiniz zaten.

ariulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 km. yarım debriyaj diyorsunuz bence aracın bir günahı yok siz suçunuzu itiraf etmişsiniz zaten.
çok yapabileceğim bişey yoktu yol inanılmaz bozuk olduğu için altını sürtmemek adına öle gitmek zorunda kaldım

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok yapabileceğim bişey yoktu yol inanılmaz bozuk olduğu için altını sürtmemek adına öle gitmek zorunda kaldım
tamam zaruret durumu doğrudur tabiki de arabanın da yapabileceği bir şey yol o kadar mesafe yarım debriyaj zarar verir daha kısa mesafe bile zarar verir. en basitinden bir rampada bile biraz fazla zorla yarım debriyaj yap leş gibi kokar. malesef durum bu ve normal her arabada olur bu bence

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim 1.5 dci 90 bg clio 4 de son gunlerde kalkislarda titremeye basladi.sanki acemi soformusum, debriyaja alisamamisim gibi titreterek kaldiriyorum araci.kendimden nefret ettim bende mi bir sorun var diye.yukarda kavrama da var.arac 82000 km de ve gecmisini bilmiyorum.

Koltuk ve direksiyon ayarimi tekrardan yaptim simdi titreme yok sorun bendeymis koltuk cok uzak ve yatik suruyormusum tabi boyle olunca debriyajdan cekerken topugum yerden kalkiyor ve hizli cekilip titremeye yol aciyor.tam ayarliyamiyordum uzak olunca debriyaji.simdi iyi cok sukur.

onuralpkaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mehaba 2004 clio sym 1.5 dci aracim 5 kez oldu baski balata degisiyor orj volant taslandi priz direk degisti kalkarken az da gaz vsrden cokta gaz versem arabada 8 lik deprem oluyor virde debriyaji kopariyor hicbir zorlama olmadan cevaplarinizi bekloyorim

onuralpkaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle merhaba arkadaşlar 2004 clio aracımın kronik debriyaj sorununu çözdüler baskı balata komple takım degişti rulmanlar fln şimdi sıkıntı yok ama parçalar orj baskı balata seti 1.200 tutu mais malı şimdi sıkıntı yok 3.000 km yaptım yok çok şükür

İbo25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar benim eski 94 Brodway ım var 2 gün önce vites geçisi nedeni ile devriyaj seti değiştirmem gerektiği söylenerek işlem yapıldı aracı teslim aldım ama daha önce görmediğim sorunlar var sabah çalıştırdığımda gazı bıraktığım an stop ediyor yolda özellikle yeni çalıştığı zaman titremeler oluyor belki alışmadığımdan olabilir ama denibriyaj eskisine göre çok rahatsız ve birde tam sağ yapıp geri giderken sanki tekere birşey sürtüyor gibi hır hır ses geliyor araç yolda giderken rahatsız gerçekten hiç eskisi gibi değil ustaya gittim araba eski ondan olur şundan olur diyor ama baskı balata değişimi öncesi gerçekten yoktu böyle sorunlar çok rahattı şimdi arabaya binmek istemiyorum. Ne yapmalıyım sizce ?