Kalorifer Ek Su Deposu arasındaki hortum

Fahrettin.Atıcı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar sayın üyeler,
R19 1996 RT arabamın hararet sorunu vardı. radyatör şişendi, üst kapak değişti. yanlız bunu yapan ne akla hizmet edip ek su mevduat kalorifer peteğine gelen boruyu kesip kaloriferi iptal etmiş anlamadım. malesef ki bunu havalar soğuyunca anladım. şimdi de bu hortumdan bulamıyorum. çünkü ek su mevduat ucu geniş, kalorifere bağlan ucu daha dar. parçacılarda metre usulü düz boru var. bu borunun adını, kodunu yada internette satılıyorsa linkini paylaşabilecek var mı? ben internetten baktım resimlerde birbirine benziyor ve uçları farklı mı belli değil.
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Kalorifer peteği ne giren boru iptal ise Kalorifer peteği delik yada tıkalı olabilir

Fahrettin.Atıcı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Conta yanıktı, soğutma suyuna egzoz kaçırıyor ek su deposunda basınç yapıyordu. muhtemelen kalorifer deliktir diye onu da mı iptal etti anlamadım. kalorifer peteği delik olsa hararet yapar mı yoksa sadece su mu eksiltir. malum petek ucuz ama peteği sökmek için çok fazla işçilik isteniyor, ön göğüsü sökmek için. eğer delikse petek tıkayıcı sıvılar işe yarar mı kullanan var mı acaba?

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
kalorifer peteği delikse olan suyu akıtır oradan. suyun eksilir hararet yaptırırsın. bahçe hortumu bağla peteğe. taziksiz düşük basınçla yani vanayı az bir şey aç suyu ver içeri bak suyu veriyorsa deliktir tek çare değişmek. yada arabada üşüye üşüye gezecen