Kalorifer(havalandırma) çalışmıyor.

musti71

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,
Arabam 98 Model Megane 1 - Manuel klimalı. Havalandırma hiçç çalışmıyor.Sorunum halen devam ediyor.Fikirlerinize ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkürler.

Yaptıklarım,

1- Sigorta kutusundan sigorta kontrolü,
2- Resistans'ı kontrol ettim.Sorun göremedim.Hatta çalıştığından emin olduğum yedek resistansı da denedim olmadı.Açmışken tüm soketleri temizledim.
3- Motor'a dişardan 12 volt verdim çalışıyo.
4- Havalandırmayı açıp kapatan ön paneli söktüm.Soketleri kontrol ettim ve temizledim.

Birsürü şey yaptım ama havalandırma çalışmıyor tık yok. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanki kademeli butonunuz arızalı gibi. Avometre ile bir ölçüm yapın, bakalım ne sonuç verecek.

musti71

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam,

Söküp inceledim ,hatta direk bağlantı yaptım olmadı :(
Arkadaşlar elektrik şemasını nereden bulabilirim.Bilgisi olan varsa çok memnun olurum.Teşekkürler.

Son düzenleme:

orh_mgn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a kasım ayında benimde basıma gelmişti residans içindeki bi tırnak surekli çalişmadan dolayı yatagı biraz eritmiş bundan dolayı çalışmıyormus biraz işlem yapıp geri taktılarında çalıştı

musti71

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim.Rezistans'ı control ettim.Benimki temizdi.Bu arada rezistansla küçük bir bilgi vermek istiyorum.
Kademeyi 4'e alınca rezistans devreden çıkıyor.Direk motora güç vermiş oluyorsunuz.Eğer havalandırma 1,2 ve 3.kademede çalışmayıp 4'de çalışırsa sorun kesin rezistans da olduğu anlaşılır.

Ekselans33

Sinan Dönmez
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımda da aynısı olmustu tık yok tu hersey tamam olmasına rağmen rezistans da saglamdi
reziztansın rölesi var üzerinde 2 transsistör var sogutucululu onu arızalı bulduk orjinalıne 350 lira cektiler italyanını bulduk (çin yani) onada 175 dediler şimdilik düz bagladık full calısıyor elime para gecınce reziztans rölesini alip takıcagım.

Mersinde mersin sanayi ve tüm cıkmacılar dahıl (elektironik parca diye) aradım bulamadım
Mersin yada Adana cevresinde olup 2. el satan varsa alabılırım röleyi

RÖLENİN RESMİ

Son düzenleme:

fatih_1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
musti71, arkadaşım benimde resistans çalışmıyor fan 4.kademede çalışıyor. resistans tam olarak nerede...

f_cagan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar
Aynı sorun bendede var
2 güne kadar klima ve havalandırma çalışıyordu
Ertesi gün arabayı çalıştırdım ve klima ve havalandırma çalışmıyor
Normal havalandırması da çalışmıyor üflemiyor
Klima düğmesine ışık dâhi gelmiyor
Sigortalara baktım sorun yok
Sebep ne olabilir
Megane 1 98 model arabam