Kalorifer hortumuna vana takilsa olurmu

ugurkrdg42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm malum yaz geldi benim r9 un kalorifer ayar cubugunu asagi indiriyorum ama hala sicak gelmeye devam ediyo ya teli cikti yada baska bi sorun var tofaslarda cok gordum petege giris hortumunun birine cesme vanasi takiyolar bizim araclara oluyormu bu isllem

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Zaten musluk tabir ettikleri bir sistem var.Ya tel ordan çıkmıştır ya da o musluk görevini yapmıyordur ona bir baktırın bence boş verin vanayı :)

ugurkrdg42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orta konsol cikacak falan diyolar o kadar ugrasmak istemiyorum ondan

tiri

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uğraşmak istemiyorsanız olur. Araya vana takın vanayı yazın kapatıp kışın açarsınız.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki diyelim vanayı taktınız ve kapattınız. Ondan sonra araç kalorifer kısmından devirdaimi kesti. Kalorifer peteğinde kalan su zamanla peteği korozyona uğratmaz mı? Benim görüşüm o kolları tamir ettirmeniz yönünde. Uğraşmak istemiyorum derseniz taktırın ama çürütme ihtimali yüksek. Sonra birde petek değişmesi gerekecek ve orta konsol nihayetinde sökülecek.:eyv [/B]

ugurkrdg42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha once tofas da kullanmistim sorun cikmadi ama antifiriz kullanmayi dusunuyorum yaz kis antifiriz olsa iyi olmazmi

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Antifriz kullanıyorsan ve antifriz kullanmaya devam edeceksen musluk taktırmanda bir sakınca yok. Ama daha önce su ile doldurmuş ve antifriz yeni koyacaksan büyük ihtimal çürükler meydana çıkacak ve kalorifer radyatörünü değiştirmek zorunda kalacaksın. Karar sana kalmış. Kolay gelsin.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Orta konsolu sokmek o kadarda zor degil aslinda. Teyibi sökup de bakabilirsin. Musluk takmak istiyorsanda Antifizli kullaniyorsan sorun olmaz suyunuda hazir su koy. Arada bir muslugu acip kullanirsin.

Son düzenleme:

ugurkrdg42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teyp sokulunce oluyosa o kolay cikartirip bakarim da nasil olmasi gerektigini tam bilmiyorum tel cikmistir diyolar da nasil bisey bakalim

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimal telin dışındaki hortum klipsinden çıkmış. Bende de olmuştu aynısı, kalorifer paneli, tuşlar ve teybi söküp kargaburunla takmıştım. Peki kolu indirdiğinizde en alt kademeye deydiğinde hafif yukarı kalkıyor mu bıraktığınızda?