Kalorifer sıcaklık ayarı arızası

eryaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar aracım megan 2 dijital klima sıkıntıyıda uzun yol yapınca yeni fark ettim kalorifer çalışıyor fakat sıcaklık ayarını 27 derece yapınca sıcak üflüyor ve aracın içinde durulmuyor 26 dereceye getirince ılık hava veriyor ve şu kış günlerinde üşütüyor.Bu arıza başına gelen veya bir fikri olan varsa yardım bekliyorum.Benim aklıma kalorifer rezistansı geliyor ama tam emin olmadan uğraşmak veya değiştirmek istemiyorum bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.....

mechanix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar aracım megan 2 dijital klima sıkıntıyıda uzun yol yapınca yeni fark ettim kalorifer çalışıyor fakat sıcaklık ayarını 27 derece yapınca sıcak üflüyor ve aracın içinde durulmuyor 26 dereceye getirince ılık hava veriyor ve şu kış günlerinde üşütüyor.Bu arıza başına gelen veya bir fikri olan varsa yardım bekliyorum.Benim aklıma kalorifer rezistansı geliyor ama tam emin olmadan uğraşmak veya değiştirmek istemiyorum bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.....

Merhaba,

Sistemin mekaniği ile alakalı pek bilgim olmamakla birlikte, sistemde muhtemel bir termostat (sıcaklık sensörü) arızası olabilir. Yani ortam sıcaklığını okuyamadığı için çıkış derecesini ayarlarken sapıtıyor muhtemelen. Bu konuda en faydalı servis yardımı olacaktır diye düşünüyorum.

eryaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim..

Emrebiga

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum sorunu çözebildiniz mi acaba

sanko86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iç dikiz aynasının arkasındaki bölümde yer alan sensör kaynaklı.

kv-gs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de vardı.Belki çözerim diye klima göstergesini söktüm(digital).Tamamen kullanılamaz hale geldi.Mecburen değiştim ve sorunda ortadan kalktı.
Kesin sorun gösterge diyemem ama bende bu şekilde düzeldi.

Hakan_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eryaman merhaba. Bende de aynı dijital klima var. Bu klimaları açıp kapatmanın tek tuşla kısa bi yolu var mı. Ben fan açma ile yükselterek açıyorum. Sonra kapatmak isteyince de aynı şekilde fan düşürme tuşu ile kısa kısa kapatıyorum. Yani tek tuşla açıp tek tuşla kapatmak mümkün değil mi acaba. Hani manuellerde vardır ya bi açarsın bi kapatırsın. Açtıktan sonra tabiki ayar falan yaparsın ama illa fan yükselterek açıyorum fan kısarak kapatıyorum

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emrebiga

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dikiz aynasını oradaki sensörü değiştirdim orjinali ile ama sorun düzelmedi. 27 derecede ılık üflüyor 26 ya aldığımda birden soğuyor. Yolcu tarafına ise az hava soğuk geliyor . Elektrikçiye torpidonun sökülüp bakılması gerektiği ücret olarak da belirli birşey olmayacağı söyledi sanki baya masraf çıkartacak gibi geldi. Sağlam bilen bi elektrikçi kazım.

faenal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorun benim Scenic 2 2008 model aracımda da var maalesef. Çözebilen oldu mu acaba ?

cem.levent

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuyla alakalı bir sorun arkadaşımın başına gelmişti havalandırma kontrol ünitesi bozulmuştu 150 tl gibi bi ücret karşılığında sorun giderilmişti.