Kalorifer Sorunu

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Aracım megane 2 hb. Son zamanlarda kalorifer ısıtmama sorunu var. Araba hareket halimde değilkençok güzel ısıtıyor ancak yola çıkıldığında ısıtmıyor. Ön camın buğusu çözülmüyor. Anlamadım. Kaloriferciye götürdüm petekler tıkalıymış açıldı ama yine aynı. Araba çalışır durumdayken hareket etmeden çok güzel ısıtıyor ancak yolda giderken ısıtmıyor ve ön cam buğulu hep. Ön tarafa üflüyor ama ısı yeterli değil. Belli bir süre sonra üşütüyor hatta! Sorunumu çözemedim. Varsa başına gelen veya önerisi olan Allah rızası için yardım etsin.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yardımcı olabilecek yok mu? Dün internette araştırıken şöyle bir yazı gördüm. Benim sorunumla aynı sorun. Sizinde fikrinizi almak istedim. ccce0c92e21665a310375368618ed0cb.jpg

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bu tarz sorunlar da İlk akla gelen termostat arızası

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunumu çözdüm arkadaşlar. Termostat problemi varmış. Yani termostat yokmuş! Benden önceki sahibi radyatör sorunu nedeniyle su eksiltmesinden dolayı sırf hararet yapmasın diye sökmüş akıllı! Bugün orjinal termostatı taktım ve çözüldü. 25 lira ödedim termostata ve ustamada 30 lira işçilik verdim.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunumu çözdüm arkadaşlar. Termostat problemi varmış. Yani termostat yokmuş! Benden önceki sahibi radyatör sorunu nedeniyle su eksiltmesinden dolayı sırf hararet yapmasın diye sökmüş akıllı! Bugün orjinal termostatı taktım ve çözüldü. 25 lira ödedim termostata ve ustamada 30 lira işçilik verdim.

radyatör nedeniyle su eksiltiyor..
tesmostatı sökünce su eksiltmiyor...

bi iş var hacı abi bu işte...araştır kurcala biraz

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş

Bununla geçmiş olsun. Tahmin doğru çıktı

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
radyatör nedeniyle su eksiltiyor..
tesmostatı sökünce su eksiltmiyor...

bi iş var hacı abi bu işte...araştır kurcala biraz
Radyatör çatlaktı su eksiltiyordu. Adamda radyatörü değiştirmemiş ve su ilavesi yaparak kullanmaya decam etmiş. Hararet sorunu olmasın diyede termostatı sökmüş. Haliyle araba önden rüzgarı yedimi soğutuyor motoru [emoji4] radyatme ve su tesisatını iyice sıfırdan yaptırdım o yüzden eminim. Su eksiltme sorunu ortadan kalktı. E sonrasındada termostatı yerine takımca herşey normale döndü. Bir iş varmış zaten ama kökünden çözdük çok şükür [emoji6]

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bununla geçmiş olsun. Tahmin doğru çıktı
Aynen teşekkür ederim. Artık kalotifer sorunu kalmadı. 1. Kademe bile yakıyor içerisini durulmuyor artık [emoji4]

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Radyatör çatlaktı su eksiltiyordu. Adamda radyatörü değiştirmemiş ve su ilavesi yaparak kullanmaya decam etmiş. Hararet sorunu olmasın diyede termostatı sökmüş. Haliyle araba önden rüzgarı yedimi soğutuyor motoru [emoji4] radyatme ve su tesisatını iyice sıfırdan yaptırdım o yüzden eminim. Su eksiltme sorunu ortadan kalktı. E sonrasındada termostatı yerine takımca herşey normale döndü. Bir iş varmış zaten ama kökünden çözdük çok şükür [emoji6]

sen yine biraz kurcala...

radyatör dediğin: 300tl bişi....neden onun için termostatı söküp soğuk soğuk gezsinki arabayla))

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazin yapmistir termostatin icini bosaltmayi. Hararet yapmasin diye.

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi