Kalorifer ve klima üflememeye başladı..

memocan26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a 2005 model scenİc 2 aracimin kalorİfer ve klİmasi Üflememeye baŞladi. Yolda gİderken bİrden kestİ. ÇaliŞiyor ama Üflemİyor. Konu hakkinda bİlgİsİ olan varsa lÜtfen yardim edİn..

ErCaN93

Ercan KUZU
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gazı bitmiş olabilir veya klima motorunda bir sorun olabilir. En iyisi size en yakın servise göstermeniz olacaktır veya inanlar otomotiv e yakinsaniz kesinlikle orayı tavsiye ediyoruz. :) Geçmiş olsun

memocan26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim :d gazin normal kaloriferle alakasi var mi kalorifer de çalişmiyor da..

c@n

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Polen filtresine de baktirin... Eger pislenmis ise uflemeyi engeller...

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aleykümselam kardeşim. Eğer motor sesi geliyor ve üflemiyorsa motor kamı dönüyor fan pervanesi dönmüyordur. Ya sekman atmış veya kama sıyırmış olabilir. Genellikle bu tip fanlarda balans yapmasın diye kama yoktur, sıkı geçmedir. Zamanla boşluk yapmış olabilir. Bunlar sadece tahmin. Yinede bir ustaya göstermenizde fayda var. Geçmiş olsun kardeşim.

lewel123

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
%90 itimalle kalorifer ayar ünitesi bozulmuştur.Sceniclerin bir başka sorunu klimadan nemlenen su bu ünitenin devrelerini oksitlendiriyor ve bozuyor.Eğer klima çalışıyor kalorifer çalışıyor ama hiç üflemiyorsa sorun kesin bundadır.Bulundugu yer ise sağ torpidonun alt tarafında ama biraz kötü bir yerde torpido sökülmesi gerekiyor.

http://www.parcacim.com.tr/?sayfa=u...er+motoru+hiz+ayar+%FCn%DDtes%DD+-+7701207718

memocan26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
YORUMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HİÇBİR ŞEY YAPMAYA GEREK KALMADI KENDİLİĞİNDEN DÜZELDİ :) AMA TEDBİR AMAÇLI GİDİP BAKTIRACAĞIM.. :eyv

hardrock_danger

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam , problem benimde başımda var. 2008 1.5 scenic aracım yağmurlu havada kalorifer çalışıyordu camlar buğu yaptı bir baktım çalışmayı durdurmuş hiç çalışmıyor tık yok neyse durdum
Polen filtresini söktüm baktım filtre den su aktı. Şimdi filtresiz çalışıyor hafif hava üflüyor fakat son kademeye alıp çalıştırdığım halde sanki 2. kademe de çalışıyormuş gibi çok az bi hava geliyor sizce neden olabilir. Son kademede camın sol kısmından yoğun ses geliyor çalışıyor fakat üflemiyor kendim uğraşssam halledermiyim ?

mstfmm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen 2009 scenıc arabamın kalorifer motoru hiç üflemiyordu.Sağ tarafda torpıdonun alt kısmında ,RENAULT MEGANE II KALORİFER MOTORU HIZ AYAR ÜNİTESİ var. Söküp temizleyip bakım yapıyorlar,çalışıyor.