Kaloriferden Gelen Kötü Koku

adn25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamün Aleyküm arkadaşlar. 15 aydır Clio 4 joy kullanıyorum. Aracım 50binde ve en son 35 binde bakım yaptırdım. Son bir aydır kaloriferi açınca yaklaşık 10dk boyunca kötü bir koku geliyor. Özellikle cama veya yüze çevirince geliyor bu koku. Daha önce böyle bir şey ile karşılaşan oldu mu acaba. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aleykümselam kardeşim, polen filtresine baktırdın mı?

Pacenko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde başıma geldi 2 gün önce.Yüze çevirdigimde bi koku yok ancak buharı gidermek için ön cama çevirdiğimde yaklasik 1-2 dk suren bi koku oluyo,geçen hafta cuma günü yeni bakim yaptırmıştım tüm filtreler değişti bende yeni filtreden kaynaklandiginı düşündüm olumsuz bişey aklima gelmedi fazla da üstünde durmadım açıkçası.

rapzede34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı durumu ben yaşıyorum çok kötü koku geliyor ve baş ağrısı yapıyor

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Polen filtresi nemlendiyse olabilir.yada boyle keskin alkol gibi bir kokuysa cam suyunuzdan kaynakli olabilir.

cnk66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Polen filtresi çok pislenmiş olabilir yada değiştiyse klimadan dolayı yazın hepimizin yaptığı hata klima açıkken aracı kapatıyoruz bir anda. Orda nem oluyor ve bakteri küf ürüyor bunlar kokuya sebep oluyor. Bu yüzden würth sonax gibi kaliteli markaların klima temizleyici spreyleri var aracı devirdaimde klmayı açıp en soğuk modda onuda açıyorsunuz( o birkere açılınca hep püskürtüyor) 15 dakika araçta devirdaim yaıyor sonra kapatıp aracı havalandırıyorsunuz. Yada ozonla dezenfektasyon yapabilirsiniz ben bu işlemlerle o kötü kokuyu artık hiç duymuyorum. Birde araç içinde sigara içiyorsanız kesinlikle yaptırın ve sigara içerken kesinlikle iç devirdaimi açmayın bütün pis koku kanallara işliyor ondanda koku olabilir.