kaloriferklima arızası

adnandeşik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar arkadaşlar...1996 model otomatik laguna 1 sahibiyim.benim problemim kalorifermotoru...sanıyorum motorun biyerin de kısa devrevar ama bulamadık...elektrik gelince motor ısınıyor ama dönmüyor...çıkmacıdan aynısından bir tanedaha buldum taktım ama odaaynı problemi yaptı...elektrikçiye göre omotorda da aynı problem var....sıfır alıp deneme şansım olmadı.ne yapmalıyım...
bir de bu motora giren bisoket var...ordaki kablo sıralamasını gösteren bir resime ıhtıyacım var...
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim....

adnandeşik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yardım edecek kimseyokmu_?piştik sıcakta arkadaşlar...:D

muratkaraman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım merhaba,
Fan motoruna direksiyonun altından giden bir kablo var.Kablo sigorta kutusuna gidiyor.Eğer iyi bir elektrikçin olsaydı konuyu çok kolay çözerdi.Öncelikle senin kalorifer motorun yandı mı yoksa elektrik mi geliyor?Onu bulan birisine gidersen sorunu halledecektir.(ki ben motorunun sağlam olduğunu düşünüyorum)Aynısı 2 gün önce başıma geldi.20 tl ye halletti usta.

tugrabozan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı olay yazın benim başıma da geldi,soket erimiş temassızlık yapıyordu.Benzer bir soket bulamadığım için lehimledim, yaklaşık 6 aydır sıkıntı yok şükür.Birde +12 voltu sigorta kutusundan alır devir ayarını -12v üzerinden kontrol ünitesi yapar.