Kango2 ısınmıyor

sefa46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
burası mı çok soğuk yoksa kango mu ısınmıyor bilmiyorum araç içi normal ısı değerine ulaşması en az yarım saat kalörifer 3. devrede çalışıyor ama nafile birde çok az üfürüyor gibi nedeni ne olabilir acaba

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalorifer motorunda sorun olabilir ama zaten hemen ısınmasını beklemeyin motor sıcaklığı belli bir seviyeye geldiğinde içerisinin sıcacık olması gerekir oda olmuyorsa kalorifer motorunda sıkıntı olabilir bi neden de polen filtresi tıkalı olabilir değiştirmenizi öneririm :eyv

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizeller geç ısınır ancak kangoonun kalorifer sistemi güzel hareket halinde bile fansız üflerken :)

Polene baktırın birde sıcak soğuk anahtarı arkadan kırıksa düğme sıcağa çekmiyor olabilir.

Ayrıca ön radyatör hava girişleri çok açık ve intercooler var .Onun için erzurum gibi ultra soğuk yerlerde :) tampon altı girişlerini bir miktar örtmekte faydalı olur

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klimali degil mi? Arac soguk olsa bile klima isitmasi lazim.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Isıtan klima sadece dijital olanlarda oluyor oda hızlı buğu çözme için.

Kangoo larda Manuel olanlarda ısıtma sorunu duymadım ancak dijital olanlarda ısıtma sorunu vardı.

Sefa46 Sizin klima sistemi dijital mi 3. kademe deyince ben manueldir dedim.

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Diğital Klimalılar Manuel Klimali Gibi İsitmiyor Vede Soğutmuyor Ne Yazık Ki
Ama Şuda Var Ki Sabaha Karşı Adapazarından İstanbul Yönüne Cıksam Yada Tam Ters İstikamete En Az 15 Dk Yol Alıyorum Ki Trafik Vs Yokken Anca Isınıyor Arac

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizim araçta geçen havalar soğukken öyleydi 90 dereceye gelene kadar baya zaman gçiyor fakat kaloriferde bir sıkıntı olmuyordu

sefa46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
digital değil klima. dediğiniz gibi bir baktırmak gerek polen filtresine falan yaklaşık yarım saat falan çalıştıktan sonra araç ısınıyor ama kalörifer peteklerinden diğer araçlar gibi sıcak üfürmüyor. başka arkadaşların arabalarında elimi peteklerin orada fazla tutamıyorum o derece sıcak üfürüyor.