kangoo 1.5 2008 model marş basmıyor ses yok

Sametttt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar ;

Akşam hiç birşey yoktu parkettim sabah park ettiğim yerde kontağı çevirdim gır gır gır çalışmadı . İkincide biraz bekledim 5 10 saniye kontağı çevirdim hiç ses yok . Aküdemi diye kontrol ettim göstergelerde farlarda hiç bir sorun yok . Arabayı vurdurmadım dizel araç sorunu büyütmemek için sonrasında malum ne olacağı belli değil . İmmobilizer ışığındada değişik olumsuz bir belirti yok normal şekilde yanıp sonuyor . Kontağı çeviriyorum tık yok deliricem ne yapmam gerekir başına gelen bir arkadaşım varsa yardımcı olursa sevinirim .

Şimdiden tşklr ...

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar ;

Akşam hiç birşey yoktu parkettim sabah park ettiğim yerde kontağı çevirdim gır gır gır çalışmadı . İkincide biraz bekledim 5 10 saniye kontağı çevirdim hiç ses yok . Aküdemi diye kontrol ettim göstergelerde farlarda hiç bir sorun yok . Arabayı vurdurmadım dizel araç sorunu büyütmemek için sonrasında malum ne olacağı belli değil . İmmobilizer ışığındada değişik olumsuz bir belirti yok normal şekilde yanıp sonuyor . Kontağı çeviriyorum tık yok deliricem ne yapmam gerekir başına gelen bir arkadaşım varsa yardımcı olursa sevinirim .

Şimdiden tşklr ...
Akü zayıf ise soğuk havalarda kendini daha belli eder

Sametttt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ama biraz olsun gır gır ses vs birşeyler vermesi gerekmez mi ben kontağı çeviriyorum hiç ses yok deliricem son çare vurdurcam arabayı ama gittiğim yerde kalacam çalışmıycak yine aküyü 1.5 yıl oldu olmadı değiştireli olabilirmi

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kontak ta bozulmuş olabilir. gösterge ışıkları iyi geliyorsa biraz balata spreyi sık. sonra dene . olmadı vitesi bir tak az ileri geri yap arabayı. sonra bi daha dene. oda olmadı. sök alt tarafı düz kontak :p:D

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilkinde gır gır gır ettiyse, ikincide etmediyse marş volana sıkışmış olabilir. ama kontağı çevirdiğinde iyi dinle. en azından tık tık diye bir ses gelmeli. sıkıştıysa muhtemelen 1 e takıp ileri geri yaptığında atar. çalışır. oda olmadı bi değnekle marşa iki üç kere vur. bi adı vardı onun da unuttum şimdi marş otomatiğimidir nedir. bozulmuş olabilir.

Sametttt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi tek tek soylediklerinizi uygulayip sonrasinda insallah iyi sonuc aliriz insallah sorun buyuk degildir

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi tek tek soylediklerinizi uygulayip sonrasinda insallah iyi sonuc aliriz insallah sorun buyuk degildir
tarifine göre sorun akü akünün üzerindeki yeşil ışığa bir bak varsa ve hala yeşil mi var ve yeşil değilse kesin akü. bir seferden hiç bir şey olmaz vurdurma imkanın var ise vurdur hiç bir şey olmaz ve bir elektrikçiye götürüp ölçtürebilirsin. eğer akü sağlamsa sıra marşa gelir onu kontrol ettirirsin zaten onu da elektrkçi halledecek

Sametttt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aku bildigin zifiri yesil dedigim gibi 1.5 yil olmadi daha degistirdim.

Sametttt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabayi dedigin gibi 1 e takip ileri geri yaptim sesi duydum ilkinde tik tik ses verdi sonra tekrar denedim tekrar ses yok

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
akü sağlamsa marş kömürleri de olabilir.