Kangoo 1.5 dci 15 bin bakımları ne kadar tutar?

Cem Catalbas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni Aldığımız kangooyu bakıma sokmak istiyorum, sizce aşağıdakiler ne kadar tutar işçilikle birlikte

Bu bakımda yapılacaklar;
-Yağ ve yağ filtresi
-Hava Filtresi
-Mazot filtresi
-Triger değişimi ( yıl olarak dolmuş)

Motrio 10w 40 yağ daha ucuz kullansam sıkıntı yaşar mıyım?
Triger markası olarak gates nasıldır, yoksa orjinal mais mi almalıyım?

Maddi olarak sıkıntılı bir dönemdeyim inş fazla tutmaz kredi kartına girmek istemiyorum :)

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yetkili serviste 850 900 lira ama dersenki ben parçaları parçacıdan alır işçilik vererek taktırırım 500 civarı bir rakama halledersin :eyv bu arada parçacıdan alırsan orjinal mais ürünlerini tercih et :eyv motor yağı hakkında bir fikrim yok uzmanlarımız cevap verirler muhakkak :)

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni Aldığımız kangooyu bakıma sokmak istiyorum, sizce aşağıdakiler ne kadar tutar işçilikle birlikte

Bu bakımda yapılacaklar;
-Yağ ve yağ filtresi
-Hava Filtresi
-Mazot filtresi
-Triger değişimi ( yıl olarak dolmuş)

Motrio 10w 40 yağ daha ucuz kullansam sıkıntı yaşar mıyım?
Triger markası olarak gates nasıldır, yoksa orjinal mais mi almalıyım?

Maddi olarak sıkıntılı bir dönemdeyim inş fazla tutmaz kredi kartına girmek istemiyorum :)

Yok okadar tutmaz ben G2 kasa kangooya yaptırdım serviste 480 tl verdim

Cem Catalbas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yetkili serviste 850 900 lira ama dersenki ben parçaları parçacıdan alır işçilik vererek taktırırım 500 civarı bir rakama halledersin :eyv bu arada parçacıdan alırsan orjinal mais ürünlerini tercih et :eyv motor yağı hakkında bir fikrim yok uzmanlarımız cevap verirler muhakkak :)

Yok okadar tutmaz ben G2 kasa kangooya yaptırdım serviste 480 tl verdim

Bakıma yarın gidiyorum,

Parçacıdan telefonla aldığım fiyatlar;
Yağ- yağ fitresi 75 tl
Hava filtresi 15 tl
Mazot filtresini degiştirme dediler.
Triger seti 100 tl (kampanya varmış)

İşçilik olarak ustama trigeri sordum 150 tl istedi
yağ ve filtre değişimi içinde 20 lira veririm

şuan 360 lira gibi duruyor bakalım yarın bi farklılık aksilik olmazsa fiyat güzel :eyv

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi fiyat :eyv hayırlısı olsun inşallah bir sorun olmaz :)

Cem Catalbas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi fiyat :eyv hayırlısı olsun inşallah bir sorun olmaz :)

Baki abi usta trigeri söktü evirdi çevirdi orjinal bu dedi, değiştirmeyi gerek görmedi, benden garanti 40 bin gider bu triger dedi. Yok illa değiştir dersen değiştireyim ama parana yazık dedi, bende eminsen ustam kalsın dedim. Cidden sıfır gibi duruyordu triger, yağını yağ filtresini ve hava filtresini değiştirdik sadece.
Trigerde çatlama falan yok hiçbir şey yoktu esnekliğini koruyordu. Nerede beklemiş bu araba diye sordular bende kapalı garajda beklemiş diye belirttim her parça orjinalliğini koruyor yok böyle bir şey deyip kaldı orada çalışanlar, Bende çok sevindim Allah Razi olsun aldığımız hacı amcadan .

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baki abi usta trigeri söktü evirdi çevirdi orjinal bu dedi, değiştirmeyi gerek görmedi, benden garanti 40 bin gider bu triger dedi. Yok illa değiştir dersen değiştireyim ama parana yazık dedi, bende eminsen ustam kalsın dedim. Cidden sıfır gibi duruyordu triger, yağını yağ filtresini ve hava filtresini değiştirdik sadece.
Trigerde çatlama falan yok hiçbir şey yoktu esnekliğini koruyordu. Nerede beklemiş bu araba diye sordular bende kapalı garajda beklemiş diye belirttim her parça orjinalliğini koruyor yok böyle bir şey deyip kaldı orada çalışanlar, Bende çok sevindim Allah Razi olsun aldığımız hacı amcadan .

çok iyi :) gerçekten araç temiz ya Allah kaza bela vermesin :) yakıtıda azdır 1.5 dCi nin gayet memnun olursunuz masraf yapmadan uzun yıllar binebileceğiniz bir araba gerçekten ALLAH kazasız belasız uzun yıllar kullanmanızı nasip etsin :eyv